دمای هوای تهران تا ۷ درجه کاهش می‌یابد

تهران-ایرنا- اداره‌کل هواشناسی استان تهران پیش‌بینی کرد: دمای هوای این استان تا صبح شنبه هفته آتی (یکم آبان) به طور میانگین بین چهار تا هفت درجه سانتی‌گراد کاهش یابد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی استان تهران، براساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی با نفوذ سامانه بارشی به استان تهران طی امروز تا فردا (جمعه) آسمانی ابری در پاره ای نقاط با وزش باد نسبتا شدید تا شدید به ویژه در جنوب و غرب استان با احتمال خیزش موقتی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

براین اساس، از ظهر امروز تا قبل از ظهر فردا در بعضی ساعات در نیمه شمالی استان تهران بارش باران در ارتفاعات و گاهی بارش برف و در بعضی نقاط به ویژه نیمه جنوبی رگبار پراکنده و رعدوبرق مورد انتظار است.

همچنین تا صبح شنبه کاهش قابل ملاحظه دما در سطح استان تهران به طور میانگین چهار تا هفت درجه سانتی گراد و در ارتفاعات بالای سه هزار متر یخبندان شبانه سطح زمین و ورزش سوز باد پیش‌بینی می‌شود.

از سوی دیگر انتظار می رود از عصر امروز تا فردا شب در ارتفاعات کوهستانی گاهی مه رقیق و کاهش دید و طی فردا شب و روز شنبه در نواحی پرتردد گاهی غبار محلی رخ دهد.

بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روزهای پنجشنبه ۱۹ و ۱۰، جمعه ۲۰ و ۹، شنبه ۲۰ و ۹،   یکشنبه ۲۱ و ۱۰ و دوشنبه ۲۲و ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ورامین با ۲۷ درجه و فیروزکوه با منفی یک درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha