فرمانداران شهرستان‌های لامرد و مهر در دولت سیزدهم معارفه شدند

شیراز - ایرنا - آیین تودیع و معارفه فرمانداران شهرستان های لامرد و مهر در دولت سیزدهم برگزار شد.

به گزارش ایرنا، سید موسی موسوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی در آیین معارفه فرماندار لامرد طی سخنانی خطاب به فرماندار جدید گفت: با اعتبارات دولتی نمی‌توان اشتغال و اقتصاد را به سرمنزل مقصود رساند و باید فرش قرمز زیر پای سرمایه‌گذاران پهن کرد تا بتوانیم با کمک بخش خصوصی و مانع‌زدایی از صنعتگران معضل بیکاری را حل کنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه «فرماندار جدید باید بسته‌های سرمایه‌گذاری مرتبط با منطقه ویژه اقتصادی را تهیه کند»، افزود: طرح‌های سرمایه‌گذاری مختلف باید آماده شود، تمام استعلامات و مجوزهای لازم هم از قبل «بدون نام» و «به‌صورت کلی» صادر شود تا به محض اعلام آمادگی یک‌نفر در بخش خصوصی امکان آغاز پروژه فراهم باشد، نه اینکه چندماه سرمایه‌گذاران را در پیچ و خم اداری معطل کنیم.

فرمانداران شهرستان‌های لامرد و مهر در دولت سیزدهم معارفه شدند

توجه به هماهنگی میان دستگاه‌ها و ارگانها در اولویت کاری

 همچنین حجت الاسلام شیخ علی حسین زاده امام جمعه لامرد در این جلسه ضمن تبریک هفته وحدت گفت: حدود ۴۵ وظیفه را فرماندار برعهده دارد که در همین راستا، پیاده سازی و کار اجرایی بسیار سخت، انسان را پیر می کند و باید شبانه روزی تلاش کرد. 

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و جایگاه ویژه شهرستان لامرد، از فرماندار جدید درخواست کرد تا برنامه های  توسعه ای شهرستان و رفع مشکلات مردم را با وحدت و هماهنگی سایر دستگاههای اجرایی، قضایی و امنیتی و سایر متولیان به پیش ببرد.

معارفه فرماندار مهر

همچنین در آیین دیگری در سالن اجتماعات فرمانداری مهر، سید محمد موسوی فرماندار سابق این شهرستان گفت: با توجه به بومی بودن فرماندار در شهرستان مهر و تنوعی که در این شهرستان است، وظیفه‌ بسیار سخت و سنگینی است.

وی ادامه داد: ما در بین شهرستان های استان فارس در پایین‌ترین سطح از آمار جرم و جنایت قرار داریم و این نتیجه زحمات اعضای شورای تامین و نیروهای انتظامی است.

فرماندار سابق مُهر افزود؛ هنر این است که با همه اختلاف سلیقه‌ها، برای پیشرفت تلاش کنیم که برای نمونه ارزش افزوده به میزان ۱۳۰ میلیارد تومان در سال ۹۳، که در روستاها تزریق شد و آبادانی روستاها و شهرها را به همراه داشت و نیز سه درصد نفت و گاز و آلایندگی که در این مدت  در ۶۰ سطح روستاها کار عمرانی شده است و در این سی و چند سال کم سابقه بود به گونه ای که هر پانصد متر طولی یک پروژه عمرانی انجام شده است.

فرمانداران شهرستان‌های لامرد و مهر در دولت سیزدهم معارفه شدند

موسوی نماینده مردم لامرد و مهر نیز در این جلسه با اشاره به معرفی فرد بومی برای مسئولیت فرمانداری مهر گفت: هر چند بومی بودن سخت است ولی مزیت های زیادی دارد از جمله نیرو پروری را با خود به همراه دارد.

وی خطاب به فرماندار جدید شهرستان مُهر گفت: مردم در تنگنا هستند و کور سوی امیدی هست و با توجه به دولت جدید در بلند مدت امیدواریم با انجام کار جهادی شرایط را مطلوب کنیم.

همچنین در این جلسه حجت الاسلام شاکری امام جمعه مُهر ضمن تبریک هفته وحدت گفت: موسوی فرماندار سابق مهر فردی است که اخلاقیات را رعایت می‌کردند و زحمات فراوانی کشیدند و اگر نقشه شهرستان مهر در هشت سال قبل و اکنون مقایسه بشود شاهد زحمات ایشان خواهیم بود و برای آقای محمدی فرماندار جدید هم آرزوی توفیق داریم.

وی ادامه داد؛ از نماینده محترم و نماینده جدید دولت در شهرستان می‌خواهیم که مجتمع گردشگری و تحقق عوارض آلایندگی پیگیری شود چرا که حق مردم است.

وی گفت: با توجه به فاصله 30 کیلومتری شهرستان مهر تا دریا چرا این امر محقق نمی‌شود. 

لازم به ذکر است با حکم محمد هادی ایمانیه استاندار فارس، اسماعیل رستگار و حمزه محمدی به ترتیب به عنوان فرمانداران شهرستان های لامرد و مهر معارفه شدند و از زحمات آقایان محمد پیشاهنگ سرپرست سابق فرمانداری لامرد و سید محمد موسوی فرماندار سابق مهر تقدیر شد

لامرد و مهر به ترتیب در فاصله ۳۶۵ و ۳۳۰ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha