حفظ و تقویت مزیت‌های مناطق آزاد تجاری وظیفه مجلس و دولت است

کیش - ایرنا - رییس فراکسیون مناطق آزاد تجاری مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه اهمیت برنامه هفتم توسعه، حفظ و تقویت مزیت‌های مناطق آزاد از وظایف مجلس و دولت برای رفع موانع فضای کسب و کار است.

به گزارش ایرنا، معصومه پاشایی روز پنجشنبه در دیدار دبیرکل مجمع توسعه و نوآوری سازندگان کیش اظهار داشت: برنامه هفتم توسعه فرصت مغتنمی برای تقویت موقعیت رقابتی مناطق آزاد کشورنسبت به کشورهای خارجی است.

وی اضافه کرد: همه‌ی ما چه در مجلس و چه در مناطق باید به مدیریت جدید کمک کنیم تا ضمن حفظ و تقویت مزیت‌های این مناطق، موانع فضای کسب و کار برداشته شود و به درستی از نظام تولید و خدمات در این مناطق حمایت شود.

رییس فراکسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: توان مدیریتی سعید محمد مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی فرصت و نقطه قوتی برای این مناطق است که سالیان سال با چالش‌های بازدارنده در اجرای ماده ۲۷ قانون مناطق آزاد دست و پنجه نرم کرده‌اند.

وی یادآور شد: مدیریت جدید در دبیرخانه مناطق ظرفیت بالایی برای رفع چالش هماهنگی دستگاه‌های اجرایی با سازمان‌های مناطق و تحقق مدیریت یکپارچه در این مناطق خواهد بود.

پاشایی افزود: تدوین و تصویب برنامه هفتم توسعه فرصت مغتنمی برای تقویت موقعیت رقابتی مناطق آزاد کشور نسبت به کشورهای خارجی است که اطمینان دارم تیم جدید از این موقعیت به نفع مناطق آزاد و اقتصاد ملی استفاده خواهند کرد.

 وی گفت: منطقه آزاد کیش یکی از مهم‌ترین مناطقی است که کار ویژه و اصلی‌اش خدمات گردشگری است و مزایای آن را باید هدفمند ساخت.

رییس فراکسیون مناطق آزاد اظهار داشت: مدیریت و کادر فنی و کارآمد با رویکرد تقویت مناطق آزاد و مقاوم‌سازی اقتصاد ملی و معتقد به توسعه اقتصادی و اجتماعی هماهنگ با دولت سیزدهم یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند به پیشرفت این مناطق کمک شایانی کند.

دبیرکل مجمع سازندگان نیز در این نشست، تمایزات مناطق آزاد را نوعی سرمایه اجتماعی عنوان کرد که برای این فراکسیون در مناطق آزاد ایجاد شده است و بر لزوم حفظ آن تاکید کرد.

 طهمورث قاسمی اظهار داشت: به سبب تلاش‌های فراکسیون برای حفظ تمایزات و مزایای قانونی مناطق آزاد و همین‌طور نگاه تسهیل‌گرایانه در حوزه کسب کار،  نوعی سرمایه اجتماعی برای این فراکسیون در مناطق آزاد ایجاد شده است که لازم می‌نماید این سرمایه حفظ شود.

وی افزود: این فراکسیون در حسن اجرای قانون چگونگی اداره مناطق آزاد به عنوان یکی از مطالبات این مناطق می‌تواند بیش از پیش نقش‌آفرین باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha