اجرای «هفتاد و شش دو صفر» به پایان رسید

تهران- ایرنا- «هفتاد و شش دو صفر» یکی از متفاوت‌ترین و طولانی‌ترین اجراهای روی صحنه بعد از ۶ اجرای چهار ساعته با استقبال مخاطبان به پایان رسید.

به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی گروه، پرفورمنس هفتاد و شش دو صفر به کارگردانی بهمن عباسپور که به دلیل تقاضا و استقبال گسترده مخاطبان از این اجرا، به مدت دو شب دیگر تمدید شده بود، شب گذشته پس از ۶ شب، اجراهای خود را به پایان رساند.

پرفورمنس هفتاد و شش دو صفر که اجراهای خود را از سه شنبه ۲۰ مهرماه آغاز کرده بود، در این مدت هر شب چهار ساعت و بدون وقفه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری پائیز خانه هنرمندان ایران اجرا می‌شد و با استقبال بی‌نظیر علاقه‌مندان به پرفورمنس همراه بود.

در این پرفورمنس، اجراگر در طول چهار ساعت اجرا به همراه یک عروسک از جنس اسکلت، بطری آب معدنی، گونی و برگ درخت درون یک آکواریم دو در یک متری شیشه‌ایِ پر از آب قرار می گرفت و تمامی جهان نمایش و کشمکش‌ها در آکواریوم اتفاق می‌افتاد.

موضوعی که این اجرا را بیش از پیش برای مخاطبان جذاب کرده بود، مدت زمان زیر آب بودن اجراگر این نمایش بود که بهمن عباسپور چیزی در حدود یک ساعت و نیم از چهار ساعته این اجرا را با نفسگیری های بسیار کنترل شده در زیر آب سپری می‌کرد.

در اجرای هفتاد و شش دو صفر شهرام گیل‌آبادی (مشاور کارگردان)، نوید شکروی (طراح صحنه و نور)، مهدی گودرزی (طراح ویدئو و صدا)، امیر پارسائیان‌مهر (مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه)، آرزو آزادپور (عکاس و مدیر امور بین‌الملل)، سحر نزهت‌سرشت (گرافیست) و امیر تاروردی (مسئول فنی) کارگردان را یاری می کنند.

در توضیحات این اثر نمایشی نقل قولی از هلن گرمیون به عنوان استیتمنت این اجرا، برگزیده شده است؛ آنجا که می‌گوید «من همیشه گفت‌وگو های خیالی خلق می‌کنم تا آنچه در ذهنم می‌گذرد را به زبان بیاورم. این گفت‌وگو های خیالی تسلی‌ام می‌دهند»

هفتاد و شش دو صفر طی ۶ شب اجرای خود میزبان بیش از هزار و ۲۰۰ نفر از مخاطبان، هنرمندان و مدیران هنری همچون؛ محمود شالویی مدیرکل حوزه‌ وزارتی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست معاونت هنری، بهمن نامور مطلق رییس فرهنگستان هنر، مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه‌ هنرمندان ایران، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره بین المللی تئاتر فجر، پانته‌آ بهرام، اصغر همت، سیف‌اله صمدیان، بهزاد اژدری، مجید جعفری، رابعه‌زند، کهبد تاراج، حسین عبداللهی، امیر قالیچی، مرتضی شاه‌کرم، محسن سلیمانی، فاطمه کرکه‌آبادی، محمد نصرآبادی و مهمانان بین المللی از کشورهای مختلف بود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha