۲ آبان ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۵۰
کد خبرنگار: 1363
کد خبر: 84513687
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از استان اصفهان

اصفهان - ایرنا - عملیات روکش آسفالت گرم جاده خور به پلیس راه و پلیس راه به جندق ، فرونشست زمین در نایین حادثه ساز شد و یافتن ۲ خانواده مفقود در کویر انارک سه خبر کوتاه امروز استان اصفهان است.

آغاز روکش آسفالت در جاده اصلی خور و بیابانک

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خور و بیابانک گفت: با پیگیری های مسوولان شهرستان و استان، عملیات روکش آسفالت گرم محور اصلی خور به پلیس راه و پلیس راه به جندق آغاز شد.

مهدی طاهری  در گفت و گو با ایرنا افزود: برای اجرای این طرح بیش از ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: مدت زمان اجرای پروژه سه سال است که در این مدت محورهای اصلی با خرابی شدید با آسفالت گرم روکش خواهد شد.
وی با بیان اینکه ۹۰۰میلیارد ریال برای آسفالت ۱۳۰ کیلومتر راه های اصلی و روستایی خور و بیابانک نیاز است گفت: تاکنون ۱۷۰ کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال روکش حفاظتی شده است.
شهرستان خور و بیابانک با ۱۲ هزار کیلومتر وسعت بیش از ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و روستایی دارد.

فرونشست زمین  در نایین حادثه آفرید

مدیر آب و فاضلاب شهرستان نایین گفت: فرونشست زمین سبب وارد آمدن خسارت به تأسیسات آب و فاضلاب و یک دستگاه خودروی عبوری  شد.

محمدرضا خامسی نایینی به ایرناگفت: محل حادثه یک قنات قدیمی وجود دارد که به علت خشکسالی شدید چند سالی است از مدار بهره‌برداری خارج شده و در حال تخریب است.

وی افزود: خشکی قنات سبب شده تا گاهی اوقات شاهد فرونشست زمین‌های اطراف این قنات باشیم و در شب حادثه نیز زمین بین دو دهانه میله چاه این قنات فرونشست و خودروی سواری را بلعید.

خامسی ادامه داد: بررسی‌های بیشتر نشان داد به علت فرونشست زمین، انشعاب آب یکی از منازل مسکونی این خیابان با قطر یک اینچ در عمق ۱.۵ متری زمین دچار شکستگی شده بود.

مدیر آبفای نایین با بیان اینکه جریان آب باعث شسته شدن خاک‌های اطراف خط لوله و ایجاد حفره بزرگی زیر آسفالت خیابان به طول ۱۵ و عمق ۴ متر شده بود، گفت: ریزش زمین، سبب بروز خسارت و تغییر شکل لوله جمع‌آوری و انتقال فاضلاب از جنس پل‌ اتیلن و قطر ۲۵۰ میلی‌متر در عمق ۴ متری زمین نیز شده بود.

افراد مفقود در کویر انارک پیدا شدند

با تلاش هشت ساعته امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان نایین ، مفقودان کویر انارک پیدا شدند .

به گزارش ایرنا،محمد زمانی رییس جمعیت هلال احمر شهرستان نایین گفت: به‌دنبال دریافت گزارش مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امدادی استان , روزگذشته  مبنی بر مفقود شدن ۲ خانواده در کویر انارک ، عملیات جستجو و نجات آغاز شد.
وی افزود: ۲ تیم پنج نفره از نجاتگران پایگاه انارک به حالت آماده باش در آمد و در قالب گروه پیشرو همراه با تجهیزات امدادی به منطقه اعزام شدند.
عملیات امداد و نجات با حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر و بکار گیری آمبولانس ادامه یافت و پس از هشت ساعت تلاش بی وقفه با موفقیت به پایان رسید و نفرات گرفتار صحیح و سالم به شهرستان منتقل شدند.

کویر انارک در ۷۵ کیلومتری شرق اصفهان قراردارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha