اشتغال زندانیان کشور ۸۰درصدی می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل برنامه ریزی، اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندان‌های کشور گفت: اشتغال مددجویان در زندان‌های کشور با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال ۱۴۰۰ به ۸۰ درصد می‌رسد.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا سلیمانی فارسانی روز پنجشنبه در سفر به استان سمنان به خبرنگاران ابراز داشت: اشتغال زندانیان کشور در سال ۹۹ به ۵۴ درصد رسید.
وی با فراخوانی نیکوکاران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در اجرای طرح‌های اشتغالزا در زندان‌ها گفت: کارآفرینان با این سرمایه‌گذاری، در کاهش نرخ جرم و بازگشت سالم زندانیان به جامعه و آغوش خانواده تاثیرگذار خواهند بود.
سلیمانی فارسانی با بیان اینکه زمینه اشتغال در زندان‌ها در بخش‌های کارگاهی، کشاورزی و صنایع دستی است گفت: برای فروش کالاهای تولید شده در زندان‌ها، علاوه بر بازاریابی بخش خصوصی، این محصولات در نمایشگاه‌هایی که بنیاد تعاون و انجمن حمایت از زندانیان دایر می‌کنند، عرضه خواهد شد.
مدیرکل برنامه ریزی، اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندان‌های کشور گفت : درآمد حاصل از اشتغال زندانیان به خود آن‌ها و خانواده شان تعلق دارد و به حساب آن‌ها واریز می‌شود.
سلیمانی فارسانی برای حضور در مراسم افتتاح نمایشگاه صنایع دستی زندانیان استان و بررسی راه‌های توسعه اشتغال زندانیان به سمنان سفر کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha