دشمنان دین به ایجاد تفرقه میان اقوام افغانستانی امیدوار هستند

مشهد- ایرنا- معاون قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: دشمنان اسلام به تفرقه میان اقوام مختلف مردم در افغانستان امیدوار هستند و این کشور به خط مقدم تقابل تفرقه‌افکنان با امت اسلامی تبدیل شده است.

سردار پاسدار محمدجعفر اسدی روز پنجشنبه در دوازدهمین یادواره گرامیداشت شهدای وحدت که در مشهد برگزار شد افزود: مردم کشور افغانستان آگاه باشند هدف آمریکایی‌ها که با خفت این کشور را ترک کردند و همچنین گروهک‌های تروریستی وابسته به آنان، مشغول کردن شیعه و سنی به اختلافات و ریختن خون یکدیگر برای سیطره دوباره به این ملت است.

وی با اشاره به خصوصیات شهید شوشتری ادامه داد: این شهید جوانمرد قهرمان بود که هیچ‌گاه از تلاش در راه پاسداری دین خدا و رفع نیاز مردم دریغ نکرد و در این راه احساس خستگی نداشت.

 معاون قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: شهید شوشتری مصداق بارز مجاهدانی بود که در تمام عمر خود به خاطر اخلاص و خداترسی، در نور باقی ماند و به فیض شهادت رسید.

وی افزود: شهید شوشتری برای ایجاد روابط برادرانه و حسنه با مردم، اعتقاد به اسلام، قرآن و پیامبر اکرم (ص) را مد نظر قرار داد و همین که طرف مقابل یک برادر دینی او قرار می‌گرفت، به معنای واقعی کلمه به عنوان یک برادر در رفع نیاز وی تلاش می‌کرد.

سردار اسدی ادامه داد: این شهید بزرگوار به مسلمانان آموخت که عوامل تفرقه انگیز را باید کنار گذاشت و دوشادوش و متحد در مقابل دشمنان ایستاد و اگر منطق راهبردی او امروز در جامعه اسلامی نهادینه می‌شد، هرگز وقایع تلخ و دردناک یمن، عراق و افغانستان را شاهد نبودیم.

وی با بیان اینکه صهیونیسم جهانی، دشمن شماره یک اسلام و بشریت است و نفاق این عناصر پلید به برکت خون شهدا برای همه آشکار می‌شود گفت: همان عامل بزدل که شبانه شهید سلیمانی را در مسیر فرودگاه بغداد به شهادت رساند، با همان تفکر ناجوانمردانه، شهیدان شوشتری و محمدزاده را در منطقه "پیشین" استان سیستان و بلوچستان شهید کرد و رد پای صهیونیست‌ها و عاملیت آمریکای جنایتکار در آن به روشنی مشهود است.

سرداران نورعلی شوشتری و رجبعلی محمدزاده و ۴۰ تن از فرماندهان سپاه، سران طوایف اهل سنت و جمعی از مردم شیعه و سنی ۲۶ مهرماه سال ۱۳۸۸ بر اثر انفجار تروریستی در منطقه پیشین شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند که به شهدای وحدت موسوم شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha