زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دادگستری کرمانشاه ۲۶ درصد کاهش یافته است

کرمانشاه - ایرنا - رییس کل دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه یکی از شاخص‌های اساسی در سند تحول قضائی کاهش زمان رسیدگی است، گفت: در سال ۹۸ مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها در استان حدود ۱۱۰ روز بود که این مدت زمان امسال به حدود ۸۷ روز رسیده و کاهش ۲۶ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، «پرویز توسلی زاده» روز پنجشنبه در این ارتباط افزود: این کاهش ۲۶ درصدی مدت زمان رسیدگی به پرونده ها با وجود همه مشکلات و مسائل از جمله شیوع ویروس کرونا و همچنین کاهش ساعات کاری اداری 

اتفاق افتاده است.

به گفته او بیش از ۵۰۰ نفر از همکاران اداری و قضائی استان مبتلا به کرونا شدند و هر کدام متوسط ۱۴ روز در مرخصی بودند.

او با اشاره به اینکه جلوگیری از اطاله دادرسی یکی از مطالبات به حق مردم است، گفت: قوه قضاییه طی این سال‌ها در راستای کاهش مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها در محاکم، اقدامات مختلفی از جمله اجرای سند تحول قضایی انجام داده است.

توسلی زاده در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار کرد: در این مدت زمانی همچنین ۱۹ درصد ورودی پرونده ها به دادگستری کرمانشاه به دلایل مختلف افزایش یافته است.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه همچنین با اشاره به عوامل تشکیل پرونده های قضائی در دادگستری استان و شیوه مواجهه مردم با آن؛ گفت: بارها تاکید کرده ایم بسیاری از پرونده های قضائی نیاز به تشکیل و پیگیری در دادگستری ندارند و می شود با استفاده از ظرفیت بزرگان و معتمدان و به شیوه مصالحه آنها را حل کرد.

او اظهار کرد: دادگستری با تشکل ستاد های مختلف "صبر " در سراسر استان بر آن است از ظرفیت خود مردم برای حل بسیاری از مشکلات استفاده کند و از تشکیل پرونده های قضائی جلوگیری نماید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha