سیستان و بلوچستان جلوه‌ای زیبا از اتحاد و یکرنگی مردم است

زاهدان- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زاهدان گفت: سیستان و بلوچستان با ظرفیت‌های بسیار بالا و مردمانی مهربان، هنرمند و مستعد جلوه‌ای زیبا از اتحاد و یکرنگی مردم است.

محمدمهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در حاشیه همایش منادیان وحدت در تالار امام رضا(ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در این سفر در تلاش بودیم که به بهانه هفته وحدت و حضور در همایش منادیان وحدت، زمینه های رشد فرهنگی و هنری استان را از نزدیک بازدید کرده و به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان ماموریت داده شد تا در شورای فرهنگ عمومی به سرعت یک برنامه برای رشد و تعالی فرهنگ استان تدارک ببینند که امیدواریم بتوانیم در این چهار سال دولت مردمی اقدامات شایسته لازم را برای این استان مملو از استعدادها و ظرفیت های خوب فرهنگی و هنری، ایجاد و شکوفا کنیم.

وی گفت: در دولت مردمی توجه اصلی در حوزه فرهنگ حمایت از استان هایی مانند سیستان و بلوچستان است که اگر نیازها به صورت دسته بندی تهیه شود در اولین فرصت براساس برنامه دولت به صورت ویژه به مناطقی مانند سیستان و بلوچستان که دچار محرومیت های تاریخی شده اند رسیدگی خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در این وزارتخانه بخش خاصی برای توسعه مطبوعات و حمایت از اهالی رسانه پیش بینی شده و آماده هستیم در زمینه بحث های آموزشی در سیستان و بلوچستان اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی بیان کرد: در این استان شاهد جلوه زیبایی از اتحاد و یکرنگی مردم هستیم به همین دلیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استعدادهای خود را بکار خواهد گرفت تا این زمینه های اتحاد و هویت ملی بیشتر در معرض دید عموم قرار گیرد و این امر از طریق توجه ویژه به استان، برگزاری جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی و هنری فراهم خواهد شد و بسته ای در حال آماده شدن است که برنامه هایی برای اقدام در بخش های مختلف پیش بینی شده است.

به گزارش ایرنا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز پنجشنبه به منظور شرکت در همایش منادیان وحدت وارد زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان شد. وی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی زاهدان مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران سازمان‌های زیرمجموعه این وزارتخانه و شماری از مسوولان استان قرار گرفت.

در این سفر حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد وزیر فرهنگ و ارشاد را همراهی می‌کند.

حضور در گلزار شهدای زاهدان، دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و شرکت در همایش منادیان وحدت از جمله برنامه‌های سفر یکروزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به زاهدان بود.

دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لحظاتی پیش زاهدان را ترک کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha