میرتاج‌الدینی: محرمانه بودن اموال مسئولان شیطنت رسانه‌ای بود

تهران-ایرنا- نایب رییس فراکسیون  نیروهای انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح شفافیت آرا در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تصویب شده و در نوبت دستور صحن قرار دارد و در هفته‌های آتی می‌تواند با  ۵۰ امضا در اولویت قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، محمد رضا میر تاج الدینی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: شفافیت یک اصل پذیرفته شده در میان مجلسی‌ها و مبنای کار آنان است و مسئله محرمانه بودن اموال مسئولان در واقع یک شیطنت رسانه‌ای است که توسط مخالفان مجلس صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه مصوبه محرمانه بودن اموال مسولان در هیچ یک از دستورالعمل ها و کمیسیون‌های مجلس وجود ندارد، افزود: طرح شفافیت آرا در کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس تصویب شده اما فرایند قانونگذاری آن دارای مراحلی است که باید طی شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو افزود : طرح شفافیت آرا در حال حاضر در نوبت دستور صحن قرار دارد و در هفته‌های آتی می‌تواند با  ۵۰ امضا در اولویت قرار گیرد.  مبنای مجلس بر این است که این طرح آشکار باشد یعنی مشخص باشد که چه کسی رای موافق، مخالف و  ممتنع  داده است.  مذاکرات کمیسیون ها نیز باید بلافاصله منتشر شوند و در کل، این طرح بهتر از طرح قبلی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha