۱ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۹
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84513586
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۰ تن گندم قاچاق در زنجان کشف و ضبط شد

زنجان - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان ابهر گفت: ۵۰ تن گندم که خارج از شبکه توزیع که در یکی از انبارهای این شهرستان نگهداری شده بود از سوی ماموران پلیس آگاهی کشف و ضبط شد.

سرهنگ محمد مهدیخانی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: ماموران پلیس آگاهی پس از اطلاع از نگهداری مقداری گندم در یکی از انبارهای این شهرستان، موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی اظهار داشت: پس از بررسی و صحت موضوع، ماموران پلیس آگاهی به محل مورد نظر عزیمت و با هماهنگی مرجع قضای به همراه نمایندگان سازمان تعزیرات حکومتی از انبار مورد نظر بازدید کردند.

مهدیخانی، تصریح کرد: در بازرسی به عمل آمده از سوی ماموران انتظامی، مقدار ۵۰ تن گندم خارج از شبکه توزیع کشف شد که کارشناسان ذیربط ارزش تقریبی این میزان محصول را ۷۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ابهر گفت: هرگونه جابجایی غلات باید صرفا با مجوز قانونی انجام گیرد که در غیر این صورت به منظور مقابله با احتکار و قاچاق کالا و اقلام اساسی مردم، توقیف خواهد شد.

کشف طیور غیرمجاز در شهرستان سلطانیه

فرمانده انتظامی شهرستان سلطانیه گفت:  عوامل گشت پاسگاه انتظامی قره بلاغ شهرستان سلطانیه هنگام گشت زنی هدفمند و کنترل محور های عبوری به یک دستگاه کامیون حامل طیور زنده مشکوک و جهت بررسی متوقف کردند.

سرهنگ حسین اصانلو، افزود: ماموران پلیس در بازرسی از این خودروی کامیون، تعداد یک هزار و ۳۲۰ قطعه مرغ زنده را که به صورت غیرمجاز و بدون مجوزهای بهداشتی حمل می شد، کشف کردند.
 
وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش طیور کشف شده را بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، اظهار داشت: در این رابطه پرونده قضایی تشکیل و اقدامات قانونی به منظور اعمال قانون در حال انجام است.
 
اصانلو به تشدید فعالیت های پلیس در امر مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد و تاکید کرد: پدیده قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور زمینه ساز جرایم دیگری در سطح جامعه می شود و مقابله با آن یکی از اولویت های کاری پلیس به شمار می رود.

کشف کالای قاچاق در زنجان

رییس پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان نیز گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی این استان حین کنترل خودروهای عبوری در آزاد راه زنجان - تبریز  به یکدستگاه خودرو اتوبوس اسکانیا مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ یوسف اسماعیل زاده، افزود: در بازرسی از این خودرو متوقف شده، مقداری کالای قاچاق ازجمله ۱۸ بسته پودر لباسشویی، ۲۰۰ بسته قرص ظرفشویی، ۸۵۸ قوطی اسپری لکه‌بر فرش و یک هزار و ۳۰۰  قوطی نوار قند خون از نوع خارجی  که فاقد مجوز مثبته بود را کشف کردند که برابر اعلام کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه ۲ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال برآورد شد.
 
وی با اشاره به اینکه در این رابطه خودرو اتوبوس توقیف و متهم نیز دستگیر شد، اظهار داشت: متهم پس از تشکیل و تکمیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد تا مورد اعمال قانونی قرار گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha