نایب رییس فدراسیون: تیم ملی بسکتبال زنان در آسیا کار سختی دارد

تهران - ایرنا - نایب رئیس زنان فدراسیون بسکتبال گفت: تمهیدات لازم برای حضور در اردوی ترکیه فراهم شده و در روزهای آینده بانوان کشورمان دیدارهای تدراکارتی خود را در این کشور برگزار می‌کنند. برای صعود به دسته یک مسابقات غرب آسیا راه سختی در پیش داریم.

به گزارش ایرنا، فریده شجاعی روز پنجشنبه اظهار داشت: اردوی ترکیه در دستور کار است و تمامی شرایط برای حضور در این کشور فراهم شده و فقط منتظر بلیت های اعزام هستیم. 

وی ادامه داد: بازیکنان ما برای حضور در رقابت های قهرمانی دسته دوم آسیا نیاز به این اردو داشتند تا با تیم های مطرحی بازی و خود را برای این دیدارها آماده کنند. بررسی‌های مختلفی صورت گرفت و در نهایت تیم های ترکیه ای را برای این برنامه ریزی در نظر گرفتیم و قرار است با حضور در این کشور، ضمن برگزاری اردوی تدارکاتی آماده حضور در دیدارهای پیش رو شویم. 

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال افزود: درخواست بازی با فنرباغچه و بشیکتاش ترکیه را داده بودیم تا با حضور در این کشور، با آنها دیدار کنیم اما به دلیل این که لیگ آنها آغاز شده این مساله محقق نشد اما قرار است با تیم‌هایی در همان سطح، بازی های تدارکاتی داشته باشیم. 

شجاعی خاطر نشان کرد: بانوان بسکتبال کشورمان مصمم هستند تا عملکرد خوبی را از خود نشان داده و در مسابقات غرب آسیا جواز حضور در دسته یک این قاره را پیدا کنند و امیدواریم این مساله محقق شود. بدون شک کار سختی در پیش است اما با تمام توان برای رسیدن به این هدف تلاش خواهیم کرد و امیدوارم در نهایت این تیم ایران باشد که جواز حضور در این مرحله را به دست می آورد. 

تیم ملی بسکتبال زنان ایران ۱۶ آبان‌ماه رقابت خود را در قهرمانی دسته دوم آسیا آغاز خواهد کرد که در این مرحله بسکتبالیست های کشورمان باید با لبنان و سوریه دیدار کنند.

در گروه دیگر این مسابقات نیز تیم‌های قزاقستان، اردن و اندونزی حضور دارند. از هر گروه دو تیم به مرحله نیمه نهایی صعود خواهند کرد و در نهایت تیم قهرمان جواز حضور در دسته اول آسیا را به دست خواهد آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha