وحدت کنونی ایران الگویی برای دیگر کشورهای اسلامی است

مشهد- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: همه کشورهای اسلامی باید در موضوع وحدت از ایران الگو بگیرند زیرا ایرانیان در مناطقی همچون جنوب شرق، شمال‌غرب و غرب کشور با وجود تفاوت در مذهب، به‌خوبی و آرامش در کنار هم زندگی می‌کنند.

سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور روز پنجشنبه در حاشیه دوازدهمین یادواره گرامیداشت و تکریم شهدای وحدت در جمع خبرنگاران با اشاره به تقارن ایام شهادت شهیدان شوشتری و محمدزاده با هفته وحدت افزود: شهید شوشتری علمدار شهدای وحدت است و او درس بزرگی از وحدت را در سیستان و بلوچستان به همه مردم منطقه و دولتمردان داد.

وی ادامه داد: شهید شوشتری از فرماندهانی بود که در دوران دفاع مقدس ساخته شد و زمانی که به عنوان فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور کار خود را آغاز کرد، وحدت در میان مردم منطقه را در دستور کار خود قرار داد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه عنوان کرد: او در بُعد فرهنگی و همچنین عمرانی برای ایجاد وحدت تلاش کرد و بر همین اساس طرحی که برای محرومیت زدایی و ایجاد امنیت در این منطقه داد بر مبنای شکل گیری وحدت بود و در این راه به فیض شهادت نائل آمد.

او گفت: شهید محمدزاده نیز در راستای برنامه های شهید شوشتری گام بر می‌داشت و تا آخر این ۲ بزرگوار با هم بودند.

سردار پاکپور افزود: فرماندهان بعدی این قرارگاه نیز همان برنامه شهید شوشتری را ادامه دادند زیرا پایه و اساس امنیت و آرامش در این منطقه بر اساس وحدت شکل می‌گیرد و ما نیز این مسیر را ادامه می‌دهیم و در کنار آن با عناصر ضد انقلاب در منطقه مقابله خواهیم کرد.

یادواره شهدای وحدت در گرامیداشت سالگرد شهادت سرداران نورعلی شوشتری و رجبعلی محمدزاده و ۴۰ تن از فرماندهان سپاه و سران طوایف اهل سنت و جمعی از مردم شیعه و سنی برگزار می شود که ۲۶ مهرماه سال ۱۳۸۸ بر اثر انفجاری تروریستی در منطقه پیشین شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند و به شهدای وحدت موسوم شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha