کارکنان نیروی انتظامی برخورد حکیمانه با مردم را در خود نهادینه کنند

تهران - ایرنا-  رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا  گفت: کارکنان نیروی انتظامی چون بیشتر از دیگر سازمان‌ها سرو کارشان با مردم است نیاز دارند که سیره زندگی معصومین(ع) را سر لوحه کار فردی و اجتماعی خود قرار دهند و تلاش نمایند مولفه‌های برخورد حکیمانه با مردم را در خود نهادینه کنند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا ادیانی روز پنجشنبه در جلسه معرفتی – بصیرتی مسئولین  ستاد سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با بیان اینکه در اعیاد ولادت پیامبر(ص) و  امام صادق(ع) ، خوب است انسان روایات گهربار ایشان را بخواند و مرور کند؛ اظهار کرد:  آیت الله مصباح یزدی(ره) می‌فرمایند که از احوالات علامه طباطبایی(ره) بوده است که ایشان در اتاقی که کتب احادیث معصومین(ع) بود پایشان را دراز نمی کردند.

وی افزود :‌ " آیت الله مظاهری می‌فرمایند که علامه طباطبایی خودکاری که با آن احادیث معصومین(ع) را می نوشتند آن خودکار را زمین نمی‌گذاشتند." چه خوب است جلساتی تشکیل شود و در آن جلسات روایات معصومین(ع) خوانده شود که اینها قلب و روح انسان را زنده می کند. علم خوب است، فقه خوب است اما بهتر از همه آنها، اخلاق است حضرت امام خمینی(ره) می فرماید: "علم توحید هم بدون اخلاق آن اثر  لازم را ندارد." پیامبر(ص) در یک روایتی می فرمایند: "الا اخبرکم بأشبهکم بی! آیا شما را آگاه نکنم که کدام یک از شما به من شبیه تر هستید؟"

حجت الاسلام ادیانی خاطر نشان کرد:‌ اصحاب گفتند:" بله بفرمایید یا رسول الله(ص)! "حضرت فرمودند: اولین شما از لحاظ شباهت به من ۱- اَحسَنُکم خُلقاً ، خوش اخلاق‌ترین شماست. اگر می‌خواهید شبیه به من پیامبر(ص) باشید، خوش اخلاق باشید. اسلام دین حسن خلق است. محبت زبانی را فراموش نکنید. با زبان نسبت به هم اظهار محبت کنید. گاهی اوقات از طریق تلفن به هم زنگ بزنید و از هم دلجویی کنید و از حال و احوال هم با خبر شوید.

۲- اعظَمَکم حِلماً : دومی حلم و بردباری و قدرت تحمل است. یعنی زود از کوره در نرویم و ظرفیت خودمان را بالا ببریم. ممکن است دیگران حرفی بزنند و مطابق میل ما نباشد؛ اما باید قدرت تحمل خودمان را بالا ببریم و تحمّل کنیم.  
۳- و اَبَرُّکُم بِقرابَتِهِ؛ و نیکوکاترین شما نسبت به خویشاوندان، نه اینکه نسبت به خویشاوندان نیکوکار باشد؛ بلکه نیکوکارتر باشد.خصوصا شما مسئولین و روسا که با سلسه مراتب منصوب آقا هستید. از شما مسئوولین و فرماندهان انتظار بیشتر است. چون شما در نظام ولائی مشغول خدمت هستید و سرباز نظام اسلامی هستید.

۴- اشَدَّ کَم بِنفسِهِ انصافاً با انصاف‌تر از دیگران باشید؛ انصاف یعنی خودمان را جای دیگری قرار دهیم باید کلام معصوم(ع) را خواند و مأنوس بود و تلاش کرد که در همه ابعاد، زندگی خودمان را به سیره و اخلاق معصومین(ع) شبیه و نزدیک کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha