۲۹ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۹
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84513531
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس سیا: امکان بازگشت به برجام هنوز وجود دارد

تهران – ایرنا – ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اعلام کرد که امکان بازگشت به پاینبدی کامل به برجام هنوز وجود دارد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از اسپوتنیک، وی افزود: یک علامت سوال بزرگ وجود دارد مبنی بر اینکه دولت جدید ایران تا چه حد در این زمینه جدی است؟

وی اضافه کرد: این تمایل همچنان وجود دارد و پرزیدنت بایدن به وضوح نشان داده است که این کار انجام شود.

ایران تا یک سال پس از خروج آمریکا از برجام به تمامی تعهداتش ذیل این توافق عمل کرد تا به کشورهای اروپایی که وعده می‌دادند آثار خروج واشنگتن از توافق را جبران کنند، فرصت دهد تا برای تحقق این وعده تلاش کنند.

اما پس از گذشت یک سال از خروج آمریکا از برجام، تهران اعلام کرد با توجه به اینکه کشورهای اروپایی به وعده‌هایشان عمل نکرده‌اند، در چند گام تعهداتش ذیل برجام را کاهش خواهد داد. کاهش تعهدات ایران بر اساس مفاد توافق هسته‌ای برجام صورت می‌گرفت.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مسئولیت پذیر بارها اعلام کرده است که در صورت لغو تمام تحریم‌های آمریکا به نحوی که قابل راستی آزمایی باشد، به اجرای تعهداتش در برجام باز می‌گردد.

آنچه برای ایران اهمیت دارد، احیای بی‌کم و کاست برجام است و در این زمینه لغو تحریم‌های ظالمانه و اجرای تعهدات برجامی توسط آمریکا و اروپا نخستین گام برای شروع مذاکرات است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha