امام جمعه: توسعه متوازن قشم پیوست فرهنگی و اجتماعی داشته باشد

قشم- ایرنا- امام جمعه شهرستان قشم گفت: در ۲ طرح روستای پاک و مسکن جوانان که در راستای توسعه متوازن جزیره قشم در حال انجام است، پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی لحاظ شود.

حجت الاسلام غلامرضا حاجبی روز پنج شنبه در آیین آغاز فراخوان ثبت نام «طرح مسکن جوانان» افزود: این پیوست نباید به ساخت مسجد خلاصه شود بلکه برای توسعه همه امور اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی پیشبینی‌های لازم را انجام دهد.

وی ادامه دار بودن طرح‌های آغاز شده را مهم عنوان کرد و ادامه داد: بسیاری از طرح‌ها در طولانی مدت به نتیجه می‌رسد و لازم است برنامه‌ریزی و اتحاد برای انجام آن حفظ شود.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: روستای پاک، باید سرآغاز توسعه مردم محور باشد تا مردم به این احساس و تکلیف برسند که روستای خود را آباد کرده و آن را به منطقه گردشگری برای معرفی به هموطنان و گردشگران خارجی تبدیل کنند.

امام جمعه: توسعه متوازن قشم پیوست فرهنگی و اجتماعی داشته باشد

حاجبی با بیان اینکه توسعه همه جانبه روستا به نفع همه افراد آن است، ادامه داد: تفکر و اقدام مشارکتی با ایده‌های مردمی و مسوولیت پذیری آنان، این امر را ممکن می‌سازد.

وی با بیان اینکه نواقص طرح در اجرا مشخص می‌شود، تاکید کرد: اگر توسعه انجام شود اما فرهنگ مناسبی برای آن در نظر گرفته نشود، توسعه بی ارزش است و هزینه‌های انجام شده از بین می‌رود.

امام جمعه قشم افزود: برای جلوگیری از ایجاد رانت در توزیع امکانات بایستی عدالت ایجاد شود و این امر با برنامه‌ریزی مناسب، کار و نظارت جمعی محقق می‌شود.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha