بیمه سلامت خراسان شمالی ۷۳۵ میلیارد ریال برای بیماران هزینه کرد

بجنورد- ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی با بیان اینکه این سازمان بیمه‌گر امسال ۷۳۵ میلیارد ریال برای بیماران هزینه کرد گفت: اکنون ۷۰۰ هزار نفر از شهروندان استان زیر پوشش بیمه هستند.

دکتر محسن رعنایی روز پنجشنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته بیمه سلامت برگزار شد اظهار داشت: این سازمان بیمه گر پارسال در مجموع ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار به عنوان هزینه های درمان بیمه شدگان به بیمارستان ها و مراکز طرف قرار داد پرداخت کرد.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا باعث بالا رفتن هزینه های این سازمان بیمه گر شده است اظهار داشت: تنها در چهار ماه اخیر سه هزار و ۳۰۰ نفر بیمار مبتلا به کووید ۱۹ که دارای دفترچه بیمه سلامت بودند در مراکز درمانی استان بستری شدند این در حالی است که یکسال گذشته پنج هزار و ۶۰۰ نفر بستری شده بودند.

رعنایی اظهار داشت: این سازمان بیمه ای در چهار ماه سال جاری برای بیماران کرونایی ۲۳۰ میلیارد ریال و در مجموع یکسال گذشته ۳۸۰ میلیارد ریال هزینه کرد.

وی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد جمعیت این استان زیر پوشش بیمه سلامت استان هستند افزود: ۴۷۷ هزار نفر از ساکنان روستا و مناطق عشایری و جمیعت شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و ۱۶۰ هزار نفر از اعضای بیمه شدگان سلامت همگانی که شامل حدود ۸۷ درصد گروه هدف می شود به صورت رایگان بیمه شده اند و خدمات دولتی را دریافت خواهند کرد.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: ۵۷ هزار نفر از کارکنان دولت که شامل هشت درصد، ۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر از اعضای زیر پوشش سازمان های حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) و ایثارگران زیر پوشش بیمه سلامت هستند و همچنین هفت هزار و ۷۰۰ نفر شامل ۱.۱ درصد نیز خود حق بیمه را پرداخت می کنند.

رعنایی با بیان اینکه طبق آخرین آمار از سوی دستگاه رسمی  استان جمعیت این خطه به حدود یک میلیون نفر می رسد اظهار داشت: با احتساب بیمه شدگان زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت این استان زیر پوشش بیمه هستند که این نشان می دهد هنوز افرادی دارای دو تا سه دفترچه بیمه ای هستند که باید به مرور با اجرای طرح الکترونیکی شدن خدمات خارج شوند.

وی با بیان اینکه نمی توانیم برآورد کنیم که چه تعداد از جمعیت استان از هیچ بیمه ای برخوردار نیستند اظهار داشت: همه افراد جامعه باید از یک نوع بیمه برخوردار باشند.

۴۴ درصد از جمعیت خراسان شمالی در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha