انعقاد قرارداد ‌با ناجیان غریق و بیمه آنان الزامی شد

تهران - ایرنا - به‌دنبال پیگیری های فدراسیون نجات غریق ‌و غواصی و ابلاغ رسمی وزارت ورزش و جوانان، انعقاد قرارداد ‌با ناجیان غریق و بیمه آنها توسط باشگاه ها، اماکن آبی و ‌استخرهای شنا براساس قانون تامین اجتماعی الزامی شد.

به گزارش ایرنا از فدراسیون نجات غریق، قرارداد و بیمه منجیان غریق یکی از دغدغه های اصلی این فدراسیون از آغاز دوره مدیریت فعلی بود که این موضوع به منظور نتیجه گیری قطعی و قانونی از ابتدای سال در دستور کار «مهدی حیدری» ریاست فدراسیون قرار گرفت. 

در همین رابطه مکاتبات متعددی با وزارت ورزش انجام شد و طی آن ضمن تاکید بر اهمیت کار ناجیان و ابعاد معنوی و ارزشی آن و همچنین تشریح وضعیت فعلی منجیان غریق و مصائب ناشی از نابسامانی وضعیت قراردادی شان، رسیدگی به این موضوع مطرح شد. نتیجه رایزنی ها، مکاتبات و پیگیری های انجام شده در نهایت منجر بر الزام انعقاد قرارداد با ناجیان غریق و بیمه آنان شد. 

این موضوع از سوی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای به ٣٠ اداره کل ورزش و جوانان استانی ابلاغ و بر اساس آن بر الزام انعقاد قرارداد از سوی باشگاه ها، استخرها و اماکن آبی با منجیان و بیمه آنها بر اساس بیمه تامین اجتماعی کار تاکید شد. عدم رعایت این مسئله و نادیده گرفتن قرارداد ناجیان، از تخلفات موسس و مدیر باشگاه محسوب خواهد شد.

در ابلاغیه وزارت ورزش به ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها، بر بیمه مسوولیت مدنی معتبر با پوشش بیمه کامل برای جبران خسارات تاکید شده و همچنین براساس ماده ١٣ قانون مسوولیت مدنی، کارفرمایان مشمول ماده ١٣ مکلف شدند کارکنان خود را در قبال خسارات وارده از ناحیه آن به اشخاص ثالث بیمه کنند. 

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha