وزیرخارجه پاکستان برای دیدار با مقامات طالبان وارد کابل شد

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان در راس یک هیات بلندپایه سیاسی و برای اولین بار از زمان تشکیل دولت موقت طالبان در افغانستان، روز پنجشنبه وارد «کابل» شد.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «شاه محمود قریشی» در سفر رسمی و یک روزه خود به افغانستان قرار است با «امیر خان متقی» سرپرست وزارت خارجه دولت موقت طالبان و برخی رهبران این گروه دیدار کند.

بازدید قریشی از کابل که برای اولین بار از زمان تسلط طالبان و تشکیل دولت موقت انجام شده است، در آستانه نشست همسایگان افغانستان به میزبانی جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد.

وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد: سفر وزیر امور خارجه نشان دهنده سیاست مداوم اسلام‌آباد در حمایت از مردم کشور برادر افغانستان، تعمیق روابط تجاری و اقتصادی دوجانبه و تسهیل ارتباطات نزدیک بین مردم است.

وزیر امور خارجه پاکستان با استفاده از فرصت سفر به کابل، دیدگاه پاکستان را در مورد مسائل صلح و ثبات منطقه ای به اشتراک خواهد گذاشت.

ژنرال «فیض حمید» رئیس سازمان اطلاعات ارتش پاکستان، «سهیل محمود» قائم مقام وزارت امور خارجه این کشور و «محمدصادق» نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در امور افغانستان قریشی را در سفر به کابل همراهی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha