تغییر بودجه‌های فرهنگی برای استفاده از ظرفیت جوانان ضروری است

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با تغییرات بودجه‌های فرهنگی و هنری بایستی از استعدادهای جوانان منطقه استفاده شود تا استان بتواند ضمن دستیابی و ارتقاء سطح دانش‌های خود در حوزه‌های فرهنگی نیز رتبه‌های قابل قبولی در کشور به دست آورد. 

به گزارش ایرنا حسین مدرس خیابانی روز پنجشنبه در همایش منادیان وحدت ضمن گرامیداشت هفته وحدت و میلاد رسول گرامی اسلام(ص) اظهارداشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند سیستان و بلوچستان مرکز وحدت است، استانی که شهروندانش با وجود تفاوت‌ها با پیوندهای فرهنگی، فامیلی و اقتصادی در قالب ید واحد در خدمت آرمان‌های نظام اسلامی هستند. 
وی افزود: با وجودی که دشمنان این نظام همواره سعی دارند از این تفاوت سوء استفاده کنند اما با عقلانیت حاکم بر علما و بزرگان ۲ مذهب شیعه و سنی و تمسک به آیات صریح و مشترکات این ۲مذهب اجازه این سو استفاده به دشمنان داده نشد. 
استاندار سیستان وبلوچستان با اشاره به اینکه وحدت، پیوند و انسجام در رده‌های مختلف باعث ایجاد امنیت پایدار شده و با وجود همه دشمنی‌ها کوچکترین رخنه‌ای در میان مردم ایجاد نشده است بیان کرد: ادامه عقلانیت و پیروی از آیات صریح قرآن در هر ۲ مذهب شیعه و سنی منجر به امنیت پایدار خواهد شد که در نتیجه فراهم‌کننده توسعه است. 
وی تصریح کرد: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست دارم که سیستان و بلوچستان با وجود همه ظرفیت‌ها در حوزه فرهنگ، هنر و اقتصاد و آمادگی لازم میزبان برگزاری رویدادها و وقایع فرهنگی باشد. 
مدرس خیابانی با اشاره به اینکه کمبود فضای فرهنگی از معضلات سیستان و بلوچستان است گفت: این استان جوانترین استان کشور است و امیدواریم نتایج این نشست‌ها جلوه عملی فرهنگ و هنر استان را به رخ همه دشمنان بکشاند.

همایش منادیان وحدت با حضور دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، استاندار، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی مدیر مدرسه دارالعلوم اهل سنت زاهدان، علما و مدیران و اصحاب فرهنگ و هنر در تالار امام رضا (ع) زاهدان برگزار شد.   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha