تجمع حوزویان مشهد در اعتراض به اقدامات تروریستی علیه شیعیان افغانستان

مشهد-ایرنا- جمعی از حوزویان مشهد با تشکیل اجتماعی در مدرسه علمیه نواب این شهر به اقدامات تروریستی علیه شیعیان افغانستان و کشتار آنها اعتراض کردند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان روز پنجشنبه در این اجتماع و در جمع صدها طلبه و روحانی گفت: امیدواریم جبهه مقاومت در کشور همسایه و در میان مردم افغانستان رشد و بستر نابودی استکبار را در منطقه فراهم کند.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی افزود: جبهه مقاومت در غرب کشور در پایگاه های مقاومت و در کشورهای خطوط مقدم به سرداری شهید سلیمانی درخشید و امیدوارم جبهه مقاومت در افغانستان نیز این گونه شود.

وی ضمن تجلیل از اقدام حوزه های علمیه در محکومیت جنایات در افغانستان ادامه داد: جامعه جهانی در برابر مساله کوچ اجباری و کشتار شیعیان در افغاستان و جنایات علیه آنان مهر سکوت بردهان زده است.  

امام جمعه کاشان به ترکیب قومی و مذهبی کشور ۳۲ میلیونی افغانستان اشاره کرد و گفت: طی ۲ دهه تسلط آمریکا برافغانستان نیز در برابر ظلم روا داشته شده به شیعیان سکوت اختیار شد.

سلیمانی افزود: جریان افراطی در افغانستان علاوه بر دریافت آموزش دینی در حوزه های علمیه همسایه دیگر افغانستان آموزشهای نظامی نیز در این کشور می بیند و با شعار، نماد و چهره دینی اما با تفکر متحجر سلفی رفتار می کند.

وی اضافه کرد: چه دستی در کار است که شیعیان باید در افغانستان گروه گروه کشته شوند و یا هجرت اجباری کنند؟ مزارع و منازلشان سوزانده شود و رمه ها بر مزارع آنان هجوم بیاورند و ممانعتی نیز از این اعمال نشود.

طی ۲ جمعه گذشته بر اثر حملات تروریستی به نماز جمعه های شیعیان در شهرهای قندوز و قندهار افغانستان دست کم ۲۵۰ نمازگزار شهید و صدها نفر نیز زخمی شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha