وزیر بهداشت، اورژانس‌ ثامن‌الائمه(ع) تربت حیدریه را افتتاح کرد

تربت حیدریه- ایرنا- پایگاه اورژانس جاده ای ۱۱۵ ثامن الائمه(ع) تربت حیدریه صبح امروز با حضور دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا عملیات اجرایی ساخت و تکمیل پایگاه اورژانس جاده‌ای ۱۱۵ ثامن الائمه(ع)  تربت حیدریه سال ۹۸ آغاز شد و امروز به بهره برداری رسید.

این پایگاه اورژانس با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت هزار و ۲۰۰ متر مربع و زیربنای ۳۲۰ متر مربع از محل اعتبارات  وزارت بهداشت در سال جاری تکمیل شد و به بهره برداری رسید.

همچنین امروز بیمارستان امام حسین (ع)تربت حیدریه در آیینی با حضور وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

ساخت بیمارستان امام حسین علیه السلام در ۲۲ دی ماه سال ۸۸ آغاز شد و هم اکنون در ۶ طبقه، هشت اتاق عمل و ۱۲ بخش آماده بهره‌برداری است.
این مرکز درمانی در زمینی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع و در ساختمانی به مساحت ۱۷ هزار متر مربع با ظرفیت واقعی ۲۷۲ تختخواب شامل بخش های آی.سی.یو، داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اطفال و کودکان، دیالیز، مراقبت های ویژه، اورژانس، بیوشیمی، پاتولوژی، انگل شناسی، میکروب شناسی، بانک خون، فیزیوتراپی، حرکت درمانی و هشت اتاق عمل و آزمایشگاه‌های مختلف تکمیل شده و ۲ هزار و ۵۰۰  میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای ساخت و تجهیز این بیمارستان هزینه شده است.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌ حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر از جمعیت این شهرستان‌ها خدمات ارایه می‌دهد
و ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۴ تخت در بیمارستان مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha