استاندار زنجان: محدودیت‌های کرونایی هوشمندسازی می‌شود

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان، با اشاره به آغاز هوشمندسازی محدودیت‌های کرونایی در استان از ابتدای آبان سال جاری گفت: بر این اساس با طبقه بندی و پایش مشاغل، افرادی که دارای کارت واکسیناسیون باشند به راحتی از خدمات عمومی بهره‌مند خواهند شد.

 محسن افشارچی روز پنجشنبه در گفت و گوی تلفنی با رادیو فرهنگ افزود: قبل از آغاز پیک ششم کرونا در کشور، تلاش می‌شود در این استان با افزایش سطح واکسیناسیون عمومی و ارتقای ایمنی عمومی، ابتلا و مرگ و میرهای ناشی از کرونا کاهش یابد.

وی اظهار داشت: بر این اساس با اجرای هوشمندسازی محدودیت های کرونایی در استان افراد واکسینه شده با در دست داشتن کارت واکسن و یا تصویر آن می توانند از خدمات عمومی استفاده کنند.

این مسوول ادامه داد: کارمندان و فعالان در دیگر مشاغل استان نیز طبقه بندی و پایش می شوند تا ارائه دهندگان خدمات عمومی نیز واکسینه و سالم باشند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان یکی از مهمترین مراکز توزیع واکسن شمالغرب کشور محسوب می شود، ادامه داد: در زمان حاضر زنجان در صدر استان های بالای کشور در امر واکسیناسیون قرار دارد، بطوریکه تاکنون بیش از ۸۵ درصد شهروندان دُز اول و حدود ۵۵ درصد نیز هر ۲ دُز واکسن را دریافت کرده اند.

افشارچی ابراز امیدواری کرد، واکسیناسیون کامل جمعیت استان به رقم بیش از ۷۰ درصد برسد تا شاهد دستیابی به سطح ایمنی جمعی در استان باشیم.

وی در خصوص وضعیت مراکز واکسیناسیون در سطح استان نیز اظهار داشت: با افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون در قالب خودرویی، این امر تسهیل و در روند مراجعه و جلوگیری از ازدحام و شلوغی اقدام شده که خوشبختانه روند موفقیت آمیزی را سپری کرده است.

این مسوول یادآوری کرد: تعداد ابتلا و فوتی ها در پیک پنجم کرونا در استان پایین تر از پیک چهارم بود که با استمرار مراقبتها و افزایش واکسیناسیون، تلاش داریم شرایط در پیک ششم احتمالی کنترل شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه بررسی چند روز گذشته استان از کاهش تدریجی بستری های کرونایی حکایت دارد، گفت: تمامی تمهیدات لازم برای مقابله با موج ششم کرونا در استان اتخاذ شده، اما عمده نگرانی ها افزایش حدودی بیماری در استانهای همجوار است که این موضوع پایش و مورد توجه قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha