فرماندار: آتش‌سوزی شرکت شیر و دام کنگاور مهار شد

کرمانشاه- ایرنا - فرماندار کنگاور از مهار آتش‌سوزی گاوداری چند هزار راسی شرکت شیر و دام این شهرستان در حوالی روستای سلطان آباد خبر داد و گفت: آتش‌سوزی روز پنجشنبه با تلاش نیروهای امدادی مهار شد.

«فرزاد الماسی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه این آتش سوزی حدود ساعت ۱۲ ظهر روز قبل (چهارشنبه) رخ داد افزود: بلافاصله تمام امکانات و ماشین آلات دستگاه‌های اداری و اجرایی، امدادی و آتش نشانی ها را پای کار آوردیم.

وی افزود: با حضور در محل و بررسی روند اطفا حریق نیاز به کمک از شهرستان های مختلف نیز احساس می شد که با پیگیری این فرمانداری از شهرستان های صحنه، اسدآباد و نهاوند خودروهای آتش نشانی به کنگاور اعزام شد.

فرماندار کنگاور بیان کرد: تمام تلاش ما کنترل و جلوگیری از سرایت و انتقال حریق به دهها انبار علوفه، دام های سنگین و خسارت های احتمالی بود.

الماسی با بیان اینکه اطفا حریق تا بامداد پنج شنبه ادامه داشت که وزش باد بر اساس اقلیم هواشناسی منطقه بر خلاف طول روز از شرق به سمت غرب شروع به وزیدن کرد که کار اطفا حریق را برای آتش نشانان سخت تر کرد.

وی افزود: با هماهنگی که با مدیرکل بحران استانداری کرمانشاه صورت گرفت ساعت ۲ نیمه شب خودروهای آتش نشانی شهرستان های سنقر و هرسین نیز عازم محل آتش سوزی شدند.

وی گفت: در نهایت با حضور مسئولان که به صورت تمام وقت و میدانی در محل حاضر بودند و کمک دستگاه‌های اجرایی، آتش نشانان، اعضای هلال احمر، شهرداری ها شهرهای مزبور، کارکنان شرکت شیر و دام، اعضای شوراهای شهر و روستا و مردم محلی کار اطفا حریق امروز به پایان رسید.

وی در خصوص علت آتش سوزی نیز گفت: علت اصلی آتش سوزی توسط نهادهای مرتبط در حال بررسی است و تا کنون علت دقیق این حادثه که علت های سهوی محتمل است، مشخص نشده است.

گفتنی است در این آتش سوزی ۲ انبار علوفه یونجه و کلش در آتش سوخت و از سرایت آتش به دهها انبار دیگر جلوگیری شد.

کنگاور با بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha