۲۹ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۵۳
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 84513433
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۰۰ تن سبوس برنج در خرم‌آباد کشف شد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۲ واحد شالیکوبی متخلف در خرم‌آباد به دلیل اخفای ۹۰۰ تن سبوس برنج و تحویل ندادن آن به کشاورزان جریمه شدند.

"یوسف مرادی" روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بنابر قانون سبوس برنج پس از شالیکوبی متعلق به کشاورزان است اما این ۲ واحد با امتناع از بازگرداندن سبوس به برنج کاران، مرتکب تخلف شده اند.

وی اظهار داشت: بر این اساس پرونده تخلفاتی این ۲ واحد تحت عنوان تقلب به ارزش ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی از قبیل کم فروشی، گرانفروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه، رعایت نکردن ضوابط بهداشتی و عدم ارائه فاکتور مراتب را با شماره ۱۲۴ درمیان بگذارند.

بنابر اعلام سازمان جهاد کشاورزی لرستان ۲۷ هزار تن برنج سفید امسال از سطح ۹ هزار و ۷۰۰ هکتار شالیزار این استان برداشت شد و به طور متوسط از هر هکتار شالیزار ۴.۷ تن شلتوک و حدود ۶۰ درصد آن برنج سفید تولید می شود.

امسال ۵۵ واحد شالیکوبی با بکارگیری ۵۰ نفر کادر فنی و ۲۵۰ نفر عوامل کارگری به طور مستقیم در امر فرآوری و بسته بندی برنج به کشاورزان لرستانی ارائه خدمت کردند.

گفتنی است واحدهای صنفی متخلف این استان طی پنج ماه نخست امسال ۳۷ میلیارد و ۴۷۸ میلیون تومان جریمه و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha