۲۹ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۴۴
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 84513431
۰ نفر

برچسب‌ها

همه باید به حل مشکلات کشور کمک کنیم

قم - ایرنا - آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید تاکید کرد: کشور در شرایطی قرار دارد که همه باید در روند حل مشکلات آن کمک کنیم.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، آیت الله علوی گرگانی روز پنجشنبه در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی، افزود: از پیامبر(ص) و ائمه(ع) روایتی درباره شکر نعمت است که ایشان فرمودند بهترین راه شکر هر نعمتی این است که در همان راهی که خدا می خواهد مصرف شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگر نارضایتی از سوی مردم وجود دارد به دلیل این است که حق مردم داده نشده پس باید میان آنها باشیم و حق مردم را ادا کنیم.

این مرجع تقلید با اشاره به وضعیت کشور، گفت: در حال حاضر کشور در شرایطی قرار گرفته است که نیاز بسیار به کمک و مساعدت دارد که البته شما به تنهایی نمی توانید و همه ما باید به حل آن کمک کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه در شرایطی هستیم که چند مطلب حساس باید رعایت شود، عنوان کرد: در وهله اول سعی کنید همواره میان مردم باشید یعنی علاوه بر حفظ تقوا سعی کنید میان مردم باشید.

آیت الله علوی گرگانی افزود: اوایل انقلاب که پیروز شدیم، روسایی انتخاب شدند و زمانی که به گرگان رفتم دیدم جلساتی برگزار می شود که رؤسای مهم مملکتی هم باید حضور داشته باشند لذا تذکر دادیم مسئولان همواره باید در میان مردم باشند تا آنها شما را ببینند، دلگرم شوند و به شما کمک کرده و تنهایتان نگذارند از این رو به درد دل مردم گوش دهید تا بدانید چه می خواهند؟

وی همچنین مساله فرهنگ جامعه را بسیار مهم خواند و افزود: همه دنیا روی فرهنگ می گردد و اگر فرهنگ جامعه ای از دست برود به فاصله گرفتن مردم از مسئولان می انجامد که بالاترین عذاب است. کار باید به دست مردم پیش برود لذا اگر آنها کنار مسئولان نباشند کاری از پیش نخواهد رفت.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم در پایان با اشاره به اهمیت موضوعات اقتصادی و معیشتی خاطرنشان کرد: وقتی خبردار شدم افراد لایقی در رأس کار آمده اند خوشحال شدم و اکنون انتظار داریم هرچه زودتر آثار و برکات این حضور را ببینیم.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز پنج شنبه در سفر یک روزه وارد قم شد تا مراجع تقلید دیدار و گفتگو کند.

دیدار با حضرات آیات نوری همدانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی و همچنین حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین از جمله برنامه های این سفر اعلام شده است. 

این دیدارها بدون حضور خبرنگاران و  عکاسان خبری محلی صورت می‌گیرد./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha