تحول در سیاست‌گذاری تامین اجتماعی دنبال می‌شود

سنندج - ایرنا - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در ساز و کارهای سیاست گذاری این سازمان باید تحول ایجاد کنیم و محتوای این تحول عدالت است، ضمن اینکه به مناطق کمترتوسعه یافته بی توجهی شده که باید این مشکل رفع شود.

به گزارش ایرنا، میرهاشم موسوی روز پنجشنبه در دیدار با نمایندگان تشکل‌ های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگان کردستان اظهار داشت: بخاطر برخی کارکردهای اشتباه گذشته در سازمان تامین اجتماعی، زمان پرداخت حقوق‌های تعهدی ماهانه چالش داریم که البته راه حل دارد و باید فضای تامین اجتماعی با ساز و کارهای فنی خودش به روی مردم باز شود.

وی هدف نظام تامین اجتماعی را تحقق عدالت اعلام کرد و افزود: اشکالات در صندوق تامین اجتماعی بسیار زیاد است، لذا اگر به این مسئله به صورت کلان نگاه کنیم، بدون اینکه دست به دست هم بدهیم و همراه با شرکای اجتماعی این صندوق جمع بندی درستی ازچالش های موجود در صندوق و اقدام مناسبی نداشته باشیم، اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه صندوق مشکلاتی دارد و شرایط مثبت نیست، ادامه داد: راهی جز این نداریم که صندوق را طی دو سه سال به نقطه سر به سر برسانیم و درآمدها با مصارف یکی شود و این مهم قابل تحقق است.

موسوی با تاکید بر اینکه اگر فرصتی در صندوق تامین اجتماعی است، باید به نحو احسن از آن استفاده شود، اضافه کرد: زمینه هایی وجود دارد که می توانیم برای مردم فراهم کنیم تا به عنوان بیمه شدگان وارد صندوق شوند و ما را در رفع چالش موجود یاری دهند.

وی به بخش سرمایه گذاری اشاره و با بیان اینکه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) بهتر از این می تواند مدیریت شود، اظهار داشت: در بهره وری، سرمایه گذاری و طرح های صندوق اگر متمرکز شویم قطعا به شکل جهشی در امور موفق خواهیم شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی یادآور شد: صندوق این سازمان ضعیف نیست و داریم برنامه ها را تنظیم می‌کنیم تا ساز و کار تعادل را در صندوق به وجود آوریم.

موسوی کردستان را دارای ظرفیت های زیاد دانست و ادامه داد: با استفاده از ظرفیت های بومی و درونی و تولید و کار، به عنوان سرمایه ملی، باید کارها را در تامین اجتماعی پیش برد و در کنترل تورم نیز نقش بازی کرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه از ظرفیت های موجود کارگری خوب استفدده نشده است، افزود: راهبرد ما در شرایط سخت کنونی، بادی ازدرون خود تامین اجتماعی پاسخ چالش های موجود را بدهیم.

در این جلسه تعدادی از نمایندگان تشکلات کارگری و کارفرمایی کردستان، به ارائه مشکلات خود پرداختند و خواستار حمایت دولت از تشکل‌ها و رفع نگرانی‌های کارگران شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha