۱۰ هزار میلیارد ریال در شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی سرمایه‌گذاری شد

ارومیه- ایرنا- مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: طی امسال ۱۰ هزار میلیارد ریال برای راه‌اندازی، ساخت و تجهیز ۲۰۰ واحد تولیدی در این شهرک ها سرمایه‌گذاری شده است.

حسن حاتمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این واحدهای تولیدی در زمینه تولید مواد شیمیایی، کانی‌های فلزی، غذایی، سلولزی و خدمات فعالیت خواهند کرد.

وی ادامه داد: با بهره برداری از این واحدها برای سه هزار و ۳۰۰ نفر زمینه اشتغال در شهرک‌های صنعتی استان فراهم می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: مجری ۵۰ درصد این طرح‌ها جوانان خلاق هستند.

خاتمی، تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی را در رونق تولید بسیار موثر دانست و گفت: آذربایجان‌غربی رتبه دوم تامین منابع برای تکمیل زیر ساخت‌های این شهرک‌ها را کسب کرده است.

وی بیان کرد: امسال برای تکمیل زیر ساخت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه جذب و تخصیص داده می‌شود.

وی افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی استان در زمینه شهرک سازی در رتبه ششم و توسعه صنایع کوچک در رتبه هفتم کشور قرار دارد.

آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم‌برخوردار کشور به شمار می‌رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید و جذب سرمایه آغاز شده‌است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهریور ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه‌ای به‌شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha