هفت مورد ساخت و ساز غیرمجاز در باراجین قزوین تخریب شد

قزوین- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی کشاورزی قزوین از تخریب هفت مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی منطقه باراجین قزوین خبر داد.

به گزارش ایرنا، سعید صالحی روز پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: قلع و قمع مستحدثات ایجاد شده در این اراضی، در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی، باغی به انجام رسید.

 وی اضافه کرد: اجرای این احکام با همکاری شهرداری قزوین و با حضور نماینده دادستان عمومی و انقلاب قزوین و نیروهای انتظامی انجام شد.

 به گفته صالحی، ساخت و سازهای غیرمجاز شامل دیوارکشی، ساخت بنا و پی کنی بود که با تخریب آنها در مجموع ۱۵ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی را آزادسازی کرده است.

 این مسوول اظهار داشت: اراضی کشاورزی منطقه باراجین به لحاظ نزدیکی به شهر قزوین و داشتن مناظر طبیعی مناسب از ارزش بالایی برخوردار بوده که همین امر باعث شده که اراضی آن متاسفانه مورد تعرض سودجویان زمین قرار گیرد.

صالحی خاطرنشان کرد: پیشگیری و فرهنگ سازی برای جلوگیری از تغییر کاربری های غیرمجاز از اولویت های این اداره بوده و اقداماتی از قبیل قلع و قمع به عنوان راهکار نهایی برای برخورد با متخلفات در دستور کار قرار دارد.

استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha