سیستان و بلوچستان مملو از استعدادهای فرهنگی است

زاهدان- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سیستان و بلوچستان مملو از استعدادهای فرهنگی و هنری است و ما خود را مکلف می‌دانیم به این ظرفیت‌ها توجه و آن را رشد دهیم.

به گزارش ایرنا محمد مهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در همایش منادیان وحدت که در تالار امام رضا(ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار شد اظهارداشت: این استان با پیشینه تاریخی خود یکی از مهمترین جلوه‌های مدنیت و فرهنگ در تاریخ ایران اسلامی است. 
وی افزود: در سیستان و بلوچستان با مردان، زنان و دلاورمردان روبرو هستیم که با قدرت، ایمان، عشق به ایران عزیز  و اسلام با تقرب به آموزه‌های الهی مظهر وحدت ملی را به نمایش گذاشتند. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: رویکرد دولت مردمی در حوزه فرهنگ در کنار توجه به مسائل اقتصادی و معیشت که در راه توسعه اقتصادی مردم قرار دارد تلاش برای پیشرفت فرهنگی است. 

اسماعیلی خاطرنشان کرد: فرهنگ در اندیشه انقلاب ما زیربنا، و اقتصاد و لوازم توسعه مادی ابزارهایی برای تامین الگوهای فرهنگی است. 
وی بیان کرد: حکومت اسلامی برای این  تشکیل می‌شود که مردم را به  سعادت دنیا و آخرت برساند و همه بزرگان و اندیشه‌ورزان نگاهشان به سیاست استفاده از امکانات مادی برای این سعادت مردم در دنیا و آخرت است که این مهم در مقابل تفکری قرار می‌گیرد که حکومت را برای مسائل رفاهی مردم ترجمه می‌کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح  کرد: اگر دائیه برقراری حکومت دینی داریم این مهم  جز با تلاش برای سعادت دنیا و آخرت مردم جامعه محقق نمی‌شود بنابراین این هدف متعالی نباید براساس فشارها و مشکلات گم شود زیرا اگر گم شود فصل متمایز حکومیت دینی و سکولاریزم ازبین می‌رود.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران و انقلاب باید جا پای پیامبر اکرم(ص) بگذارد و به این اسوه حسنه اقتدا کند تا مسیر پر چالش دنیای امروز  را  پشت سر بگذارد گفت: مسجد در کانون توجهات جامعه دینی است اگر امروز دولت مردمی  ادعای بازگشت ارزش‌های انقلاب اسلامی را دارد این مهم به مسجد برمی‌گردد.

اسماعیلی بیان کرد: در دولت مردمی توجه داریم که تمرکز بر توسعه منابع انسانی بگذاریم، در واقع ما در سیستان و بلوچستان باید برای چهار سال آینده برنامه و اقدام داشته و مشخص کنیم به کجا باید برویم و چه فعالیت های فرهنگی و هنری در این استان اجرا کنیم.
وی اظهارداشت: در سیستان وبلوچستان با محوریت شورای فرهنگ عمومی و استفاده از دیدگاه‌های وحدت‌آفرینی علما در کنار هم بایستی ظرف چند ماه آینده برنامه اجرایی برای رشد و تعالی فرهنگ و هنر استان ارائه کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان  اینکه در توسعه فرهنگی نگاه محوری به مسجد داشته و در این مکان به دنبال تحقق اهداف فرهنگی و هنری باشیم تاکید کرد: مسجدها محور همه فعالیت‌های فرهنگی، هنری، اخلاقی، تربیتی و مذهبی است.
وی با اشاره به اینکه باید برنامه‌های روشنی برای رشد فعالیت‌های قرانی داشته باشیم گفت: افتخار همه مسلمان مودت اهل بیت است و توجه ویژه به آموزه‌های قرآنی و اهل بیت محور وحدت در جهان اسلام است و به نحو شایسته در این استان ظهور و بروز یافته است.

به گزارش ایرنا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز پنجشنبه به منظور شرکت در همایش منادیان وحدت وارد زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان شد. وی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی زاهدان مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران سازمان‌های زیرمجموعه این وزارتخانه و شماری از مسوولان استان قرار گرفت.

در این سفر حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد وزیر فرهنگ و ارشاد را همراهی می‌کند.

حضور در گلزار شهدای زاهدان، دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و شرکت در همایش منادیان وحدت از جمله برنامه‌های سفر یکروزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به زاهدان بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha