امام جمعه همدان: مطالبه‌گری باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه مطالبه گری باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود گفت: جامعه نباید به سمت ناهنجاری‌ها و ترویج فرهنگ سکوت در برابر ناهنجاری‌ها سوق پیدا کند که نتیجه آن گمراهی است.

به گزارش ایرنا، آیت الله «حبیب الله شعبانی موثقی» روز پنجشنبه در دیدار با اعضای مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه ۲۲ مجموعه مطالبه‌گر زیر نظر ستاد امر به معروف استان همدان به صورت تخصصی در موضوعات مختلف در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته توسط ستاد و معاونت مطالبه‌گری، هر یک از این مجموعه‌ها به صورت تخصصی نسبت به مسائل روز فعالیت های چشمگیری داشته‌اند.

آیت الله شعبانی موثقی با تاکید بر لزوم هم‌افزایی بین فعالان عرصه امر به معروف، خاطر نشان کرد: از آنجایی که این مجمع متشکل از افراد با تجربه و پیشکسوت است، بنابراین می‌توانند با ورود در میدان عمل، اتفاقات مبارکی را در عرصه مطالبه‌گری رقم بزنند.

وی با انتقاد از نبود ضوابط و قواعد فقهی تدوین شده در عرصه امر به معروف سراسر کشور تاکید کرد: ضوابط اخلاقی در حوزه امر به معروف و مطالبه گری به درستی برای فعالان این حوزه تبیین شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با اشاره به اینکه بهترین امت از نظر قرآن کریم جامعه‌ای است که نسبت به امر به معروف و نهی از منکر توجه دارد اظهار داشت: بر اساس آیات قرآن آنچه باعث حفظ جامعه اسلامی و نگهداری جامعه در صراط مستقیم می‌شود، موضوع امر به معروف و نهی از منکر است.

وی ادامه داد: در روایات اهل بیت(ع)، مطالبه گری به نصیحت تعبیر شده است و در ادبیات عرب، نصیحت به معنای خیر خواه بودن است، یعنی کسی که وارد عرصه مطالبه‌گری می‌شود، باید با هدف خیر خواهی فعالیت کند.

آیت الله شعبانی موثقی به اعضای مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر توصیه کرد که این مجموعه برای بهبود عملکرد، خود را درگیر ساختارها و چارچوب‌ها نکند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha