۲۹ مهر ۱۴۰۰،‏ ۹:۴۵
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 84513205
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی کرج آزاد سازی شد

کرج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج اعلام کرد که تغییر کاربری ۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی بخش آسارا در این شهرستان با تکیه بر سامانه هوشمندسازی اراضی شناسایی و با حضور به موقع نیروهای جهاد کشاورزی و دستور مقام قضایی آزادسازی شد.

اسماعیل صارمی روز پنجشنبه  در جمع خبرنگاران گفت: جهاد کشاورزی در حراست از اراضی کشاورزی عزم راسخ دارد و کارشناسان این مجموعه بیش از پیش و با تلاش مستمر با تغییر کاربری های غیرمجاز مقابله می کنند.

وی افزود: آزادسازی ۵۰ هکتاری اراضی کشاورزی در بخش آسارا در اراضی کشاورزی روستاهای ارنگه، سرزیارت، ابهرک و گوراب انجام شد که در این عملیات  ۱۸۶ مورد بنا، آلاچیق، دیوارکشی، محوطه سازی و انباشت مصالح  ساختمانی تخریب شد.
 مدیر جهاد شهرستان کرج گفت: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی  در واقع صیانت از منابع تامین مواد  غذایی مردم است .

صارمی در ادامه با اشاره به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در آسارا  یادآور شد که  سامانه هوشمندسازی اراضی  برای اولین بار به ابتکار و همت سازمان جهاد کشاورزی البرز در کشور راه اندازی شده است،

وی افزود: با راه اندازی این سامانه در کوتاه ترین زمان، شناسایی،  اخطار و اقدامات قانونی بر روی تغییر کاربری ها  انجام می شود ضمن اینکه  با استفاده از  این سامانه، تمام  ساخت و سازهای غیرمجاز شناسایی خواهند شد.

شهرستان کرج دارای پنج هزار و ۵۳۰ هکتار اراضی باغی و سه هزار و ۹۶۳ هکتار اراضی  زراعی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha