تمامی مدارس کانکسی و کپری در کشور برچیده می‌شود

یاسوج - ایرنا- سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در راستای پیگیری دستورات ریاست جمهوری در سفر اخیر وی به کهگیلویه و بویراحمد، تمامی مدارس کانکسی بالای ۱۵ نفر و کپری در کشور و این استان برچیده می‌شود.

به گزارش ایرنا ، علیرضا کاظمی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران یاسوج اظهار داشت: روزهای مهرماه ماه فصل شکوفایی علم و خرد هست و توفیق نصیبم شد در در این ایام پر مهر و نشاط در استان کهگیلویه و بویراحمد حضور پیدا کنم.

وی افزود: در سفر اخیر آیت الله ابراهیم رئیسی و هیات دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد مقرر شد تمامی مدارس کپری و کانکسی جمع شوند که در این رابطه آمار و ارقام مدارس کانکسی در این استان بالاست و برنامه ریزی برای برچیده شدن این مدارس آغاز شده است .. 

کاظمی تصریح کرد: تمامی مدارس کانکسی بالای ۱۵ دانش آموز جمع آوری و در این استان کلنگ جمع آوری این کانکس ها برای اولین بار در کشور زده خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش  یکی دیگر از اهداف سفر خود به این استان  کهگیلویه و بویراحمد را بررسی و احصا وضعیت و مشکلات آموزش و پرورش این استان برشمرد.

 سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: زلزله سی سخت آسیب زیادی به مدارس وارد کرد و هم اینک تعداد زیادی از آن ها بازسازی شده است .

طی۲ هفته آینده مدارس به سمت بازگشایی پیش می روند

کاظمی پیرامون نحوه  بازگشایی مدارس عنوان کرد: بازگشایی مدارس امسال به ۲ دسته تقسیم شد که  مدارس با جمعیت زیر ۱۵ نفر و کمتر که دسترسی به فضای آموزشی نداشتند حضوری برگزار شدند که  بر اساس آخرین اطلاعات ۵۰ درصد مدارس در  استان کهگیلویه و بویراحمد حضوری بودند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: از اول آبان ارزیابی بازگشایی مدارس توسط مدیران مدارس آغاز می شود.

وی افزود: ممکن است تا اواخر آبان و اوایل آذر مدارس را بازگشایی کنیم.

سرپرست آموزش و پرورش تصریح کرد: واکسیناسیون برای دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ در دست اجراست و آمار در این استان بالای ۸۰ درصد است. 

وی ضمن قدردانی از روند پوشش واکسیناسیون ادامه داد:  در کشور واکسیناسیون دانش آموزان از مرز ۷۰ درصد عبور کرده است.

کاظمیبا اشاره به اینکه  واکسیناسیون تضمین سلامت دانش اموزان را بالا می برد اظهار داشت : اما بازگشایی مدارس به واکسن گره زده نشده است.

وی ادامه داد: باید تمامی پروتکل های بهداشتی همزمان در مدارس نیر مورد توجه قرار گیرند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha