کره شمالی آزمایش موشکی را دفاع از خود خواند

تهران- ایرنا- کره شمالی در واکنش به انتقاد آمریکا نسبت به آزمایش موشکی پیونگ یانگ اعلام کرد که این حرکت حق کشور برای دفاع از خود است و این سلاح به طور خاص آمریکا را هدف قرار نداد.

به گزارش شبکه ای‌بی‌سی نیوز، یک سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی روز پنجشنبه همزمان با نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل در پشت درهای بسته به درخواست آمریکا و انگلیس، این اظهارات را مطرح کرد.

شلیک یک موشک جدید بالستیک از یک زیر دریایی در روز سه شنبه اولین آزمایش چنین سلاحی در دو سال گذشته می‌باشد و مهم ترین نمایش قدرت نظامی این کشور از زمان رسیدن جو بایدن به ریاست جمهوری آمریکا است.

واشنگتن این آزمایش را محکوم کرد و از پیونگ یانگ خواست تا در گفتگوهای پایدار و حقیقی مشارکت کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، سخنگوی وزارت خارجه این کشور گفت که آزمایش اخیر هیچ تهدیدی برای کشورهای همسایه ایجاد نکرد و واشنگتن لزومی ندارد بخاطر سلاحی که به طور خاص آمریکا را هدف قرار نداده، تقلا کند.

این سخنگو اعلام کرد که پیونگ یانگ حقیقتا نگران واکنش غیر عادی آمریکا نسبت به رزمایش کشور برای دفاع از خود است. وی اقدامات آمریکا برای تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل را حرکتی تحریک آمیز خواند.  

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی (JCS) روز سه شنبه اعلام کرد که کره شمالی یک موشک بالستیک ناشناس را به سمت آبهای شرقی پرتاب کرده است.

به گزارش ایرنا از یونهاپ، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی (JCS) در بیانیه ای با اعلام این خبر افزود: ارتش کره شمالی یک موشک بالستیک ناشناس را از نزدیکی شهر سینپو در استان هامگیونگ شمالی در شمال شرقی این کشور به سمت دریای شرقی شلیک کرده است.
«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی خواستار تقویت توان نظامی کشورش برای مقابله با آنچه که اقدامات نیروهای "خصمانه" علیه پیونگ یانگ خوانده  شده و گفته است این اقدام با هدف جنگ علیه کره جنوبی یا ایالات متحده انجام نمی شود.

به گزارش یونهاپ، کیم طی سخنانی در نمایشگاه توسعه دفاعی که به مناسبت ۷۶ امین سالگرد تاسیس حزب کارگران کره شمالی در پیونگ یانگ دایر شده است، همچنین از سئول و واشنگتن به دلیل تمرینات نظامی مشترک و توسعه سلاح انتقاد کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha