وحدت شیعه و سنی دشمنان قسم خورده دین اسلام را منزوی می‌کند

ارومیه- ایرنا- امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: وحدت شیعه و سنی دشمنان قسم خورده امت اسلام را منزوی کرده و عزت و اعتلای مسلمانان را رقم می زند.

ماموستا مامد کلشی نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری وحدت شیعه و سنی ضرورت دارد و در شرایط کنونی، دشمنان اسلام به ویژه دشمن قسم خورده ای چون رژیم صهیونیستی با دسیسه های مختلف می خواهد صفوف متحد مسلمانان را در هم بشکند.

وی اضافه کرد: آنها از طریق افراط و تفریط و نفوذ در بین اهل تسنن و تشیع، سعی در اختلاف افکنی دارند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه ادامه داد: دشمنان اسلام با تقویت گروه های افراطی، اجرای نقشه های شوم و راه اندازی کانال های مختلف تلاش می کنند اخوت مسلمانان را کم کنند بنابراین برهه حساس کنونی بیش از هر زمان دیگری می طلبد تا علمای اسلام و اندیشمندان اسلامی، مسلمانان را به وحدت و یکپارچگی فراخوانند.

ماموستا کلشی نژاد با بیان اینکه قرآن کریم مهمترین نقطه اشتراک مسلمانان است، بیان کرد: بنابراین علمای اسلام دقت کنند کاری انجام ندهند که احساسات فرقه ای دیگر جریحه دار شود.

وی گفت: استفاده از ظرفیت اهل سنت به دشمن اجازه نخواهد داد تا احساس تبعیض را به اهل سنت و اقوام دیگر القا کرده و شکاف در جامعه ایجاد کند.

وی افزود: امام راحل، با ریشه یابی دقیق نقشه های شوم دشمنان در ایجاد نفاق بین مسلمان، هفته وحدت را نامگذاری کردند و با این ابتکار خود موجب بیداری مسلمانان و زمینه سازی برای تمدن نوین اسلامی شدند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه با بیان اینکه‌ ملت مسلمان ایران دشمنان خود را به خوبی شناخته و همواره وحدت را سرلوحه خود قرار داده است، اضافه کرد: نگاهی به کشورهای همسایه و جنایات روی داده در آنها توسط گروه های افراطی داعش روشن می سازد که نبود وحدت و همبستگی بین مردم مسلمان این کشورها موجب حضور و نفوذ جنایتکاران در کشورشان شده ولی ملت مسلمان ایران در برابر تمامی هجمه ها و تحریم های ناجوانمردانه اتحاد خود را حفظ کرده است.

ماموستا کلشی نژاد، به پرهیز از افتراق اشاره کرد و ادامه داد: تقریب مذاهب یک واجب عینی است و نباید برای یک‌وقت باشد بلکه واجب شمردن آن، در تمامی مقاطع زمانی ضروری است.

به گزارش ایرنا، از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول که به ترتیب سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام به روایت اهل سنت و اهل تشیع بوده، به ابتکار معمار کبیر انقلاب هفته وحدت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha