استاندار سمنان: برای ماندگاری مسافران در شهرهای استان برنامه‌ریزی شود

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: ماندگارکردن مسافران عبوری در شهرهای استان به اشکال مختلف از سوی مدیران مدنظر باشد.

به گزارش ایرنا، سید محمدرضا هاشمی عصر چهارشنبه در جلسه ستاد راهبری تصادفات استان سمنان در سالن جلسات یادگار امام(ره) استانداری ابراز داشت: مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین راهی استان به وسیله کارشناسان راهداری و حمل و نقل جاده ای مورد بازرسی و رسیدگی ویژه قرار گیرد تا بهترین خدمات در این مکان‌ها به مسافران ارائه شود.

استاندار سمنان بیان کرد: مسئولان استان مکلف به تامین امنیت، سلامت و بهترین خدمات به مسافران و زائران امام رضا(ع) در راه های مواصلاتی استان هستند.
وی ادامه داد: تردد بالغ بر میانگین ۱۵ میلیون زائر در طول سال از راه های استان سمنان، ظرفیتی ارزشمند است و ضرورت دارد از این ظرفیت در حوزه های مختلف بهره برده شود.
وی بیان کرد: تصادفات جاده ای مقوله مهمی است و باید به صورت ویژه کاهش تصادفات مورد توجه مسئولان استان قرار گیرد.
استاندار سمنان تاکید کرد: باید به سمتی گام برداشت تا با افزایش ماندگاری مسافران در استان، تصادفات در راه های مواصلاتی کاهش یابد. 
وی افزود: میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان سمنان یکی از دستگاه های اصلی متولی امر ایجاد جذابیت برای مسافران و افزایش ماندگاری مسافران در استان است که تحقق این هدف موجب رفع خستگی مسافران، کاهش تصادفات و همچنین ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد استان می‌شود.
استاندار سمنان خاطرنشان کرد: مسوولان نسبت به رفع نقاط حادثه خیز و ایجاد پارکینگ خوردوهای سنگین اهتمام ویژه داشته باشند.
هاشمی یادآور شد: شهرداران علاوه بر تمرکز به ارائه خدمات در شهرها، به ورودی شهرها برای ارائه خدمت به مسافران و جذب آنها به داخل شهرها توجه ویژه داشته باشند.
استاندار سمنان گفت: توجه به خدمات رسانی و امداد رسانی در راه های استان به مسافران و حادثه دیدگان، به ویژه راه های فرعی در دستور کار قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، ۳۰ کیلومتر آزادراه، ۶۶۰ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۶ راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی و ۲۱۳۷ راه روستای در استان سمنان وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha