سامانه‌ای برای شناسایی افراد واکسن نزده راه‌اندازی شود

قم ـ ایرنا ـ معاون خدمات شهری شهرداری قم، با تاکید بر ضرورت شناسایی افراد واکسن نزده در دستگاه‌های اجرایی گفت: برای شناسایی و رصد دقیق این اشخاص، باید سامانه‌ای توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا طراحی و در اختیار دستگاه‌های استانی قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری قم، عباس ذاکریان روز چهارشنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا در سالن کرامت استانداری قم اظهار داشت: برای اینکه لکه‌گیری و رصد روند مبارزه با کرونا در قم دقیق‌تر باشد، نیاز است تا افرادی که واکسن نزده‌اند، برای اقناع‌سازی شناسایی شوند.

وی افزود: اگر سامانه‌ای در ستاد ملی مبارزه با کرونا با داده‌های مورد نیاز فردی و گروهی طراحی و در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد، مسئولان با وارد کردن اطلاعات کارکنان خود می‌توانند نسبت به شناسایی افرادی که واکسن نزده‌اند را، عملیاتی کنند و نسبت به اقناع سازی گروه‌های هدف به صورت جزیی‌تری وارد عمل شوند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون سامانه‌ای عملیاتی شده در سطح کشور، مبنی بر شناسایی موردی افرادی که اقدام به واکسن نزده‌اند، وجود ندارد.

ذاکریان گفت: طراحی چنین سامانه‌ای در عصر حاضر با وجود دیتاها و داده‌های مورد نیاز، مساله پیچیده‌ای نیست و با اجرایی شدن آن امکان اعمال سیاست‌های تشویقی و بازدارنده سخت خواهد بود.

معاون شهردار قم بیان کرد: تمدید پروانه تاکسی در شهر قم منوط به دریافت هر ۲ دُز واکسن شده و علاوه بر این، بازرسی‌های غیرمحسوسی نیز برای رعایت کامل شیوه نامه‌ها در حال انجام است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha