وحیدی: ایران و ترکیه خواستار توسعه روابط وهمکاری در همه زمینه‌ها هستند

تهران - ایرنا - وزیر کشور، روابط ایران و ترکیه را بسیار عمیق توصیف کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه خواستار توسعه روابط و همکاری‌ها در همه زمینه‌ها هستند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار سیاسی ایرنا، احمد وحیدی وزیر کشور در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با   «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه در  محل وزارت کشور گفت: به وزیر کشور دوست و برادر ترکیه و همراهان و مسئولان مختلف امنیتی در این کشور خوش آمد می گویم. مباحث و گفتگوهای خوبی در این نشست مطرح شد.  

وزیر کشور با بیان اینکه روابط دو کشور بسیار قوی و عمیق است که برای توسعه این روابط در همه حوزه ها بحث و گفت وگو شد، اظهار کرد: موضوعات مشترک مورد علاقه دو کشور در حوزه مبارزه با تروریسم، مبارزه با جرایم بین‌المللی، مبارزه با قاچاق سلاح، تبادلات مرزی، توسعه فعالیت های مرزی و توسعه همکاری های مشترک در همه زمینه ها از جمله مهاجرت در نشست امروز مورد بحث و بررسی قرار  گرفت.

وی ادامه داد: از سوی دیگر درباره مسائل کلی تری مانند نقش مخرب رژیم آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و مشکلات فراوانی که برای ملت های منطقه ایجاد کردند هم بحث شد. همچنین مسائلی که برای افغانستان ایجاد کردند و توطئه هایی که در منطقه دارند هم تبادل نظر شد.

وحیدی عزم دو کشور برای توسعه راهبردی را جزم دانست، گفت: افق هایی از همکاری مشترک در همه حوزه ها را شاهد خواهیم بود که شروع بسیار خوبی برای تعمیق هرچه بیشتر این روابط است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha