آشنا نبودن به قوانین ریشه ۹۹ درصد پرونده‌های تخلف اداری است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل دفتر هماهنگی هیات رسیدگی به تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: ۹۹ درصد پرونده های تخلف اداری این وزارتخانه به خاطر عدم آشنایی کارکنان با قوانین و مقررات و بدون سوء نیت است و برای پیشگیری از این موضوع باید آموزش مقررات اداری را به صورت مستمر ارائه کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام سید «مرتضی کریمیان» عصر چهارشنبه در جلسه آموزشی و ترویجی قوانین و مقررات تخلفات اداری با کارشناسان و بازرسان آموزش پرورش استان کرمانشاه، افزود: بسیاری از پرونده هایی که به هیات تجدید نظر وزارت آموزش و پرورش می رسد به خاطر عدم آشنایی کارکنان با مقررات است بنابراین به خاطر پیشگیری از این وضعیت و قبل از گرفتار شدن افراد باید کارکنان را با مقررات آشنا کنیم.

او بیشترین علت تخلف اداری این وزارتخانه را به خاطر شفقت، دلسوزی، واسطه بازی و سفارش عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش جایی نیست که تخلفات آن خدای نکرده به خاطر اختلاس و این چیزها باشد، الحمدالله همه مدیر، دبیر، معلم و فرهنگی هستند و اتفاقا می بینیم اگر تخلفی هم صورت گرفته به خاطر دلسوزی و کمک به همنوع بوده است.

حجت‌الاسلام کریمیان هدف از برگزاری جلسات ترویجی و آموزشی را پیشگیری از تخلف دانست که پیشگیری و جلوگیری از هر اتفاق ناگواری بهترین و اولین کار ممکن است. 

هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کرمانشاه جایگاه خوبی در کشور دارد

رئیس شعبه یک تجدید نظر وزارت آموزش و پرورش در ادامه وضعیت هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه را در کشور خوب توصیف کرد و گفت، کرمانشاه جزو استان هایی با کمترین پرونده تجدید نظر است و این یعنی اگر پرونده ای هم وجود داشته باشد در خود استان و در هیات بدوی حل و فصل می شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین کریمیان با بیان اینکه ما به دنبال حل مشکلات هستیم، گفت در هیات تخلفات اداری ما دنبال مچ گیری نیستیم بلکه می خواهیم با آموزش و اطلاع رسانی قوانین و مقررات برای کسی مشکلی پیش نیاید.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون جمعیت بیش از چهار هزار مدرسه، ۲۶ هزار فرهنگی و ۳۵۰ هزار دانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha