امام راحل راه مقابله با مستکبران را به جهانیان آموخت

شهرری - ایرنا - دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مختص ایران و امت مسلمان نیست و برای کل جهانیان است، گفت: امام خمینی (ره) به جهانیان آموخت چگونه با مستکبران و زیاده خواهان مقابله کنند.

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام حمید شهریاری شامگاه چهارشنبه در مراسم تجدید میثاق و ادای احترام شرکت کنندگان در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در حرم امام خمینی(ره)، اظهار داشت: امام راحل به تمام مستضعفان جهان آموخت که چگونه با دستان خالی با مستکبران مبارزه کنند و به آنان سیلی بزنند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران منشا بیداری های اسلامی در منطقه و جهان است، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) به مانند حضرت موسی(ع) با دستان خالی و فقط با یک عصا در مقابل فرعون زمان خود ایستاد و به پیروزی رسید.

شهریاری اضافه کرد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در ابتدای آغاز مبارزات تنها بود ولی با دلی پر از خدا توانست مردم را گرد خود جمع کند و بر روی آنان و نخبگان تاثیر بگذارد.

شهریاری در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه های علمیه روش تدریس فقه براساس روش های علمی، متن قرآن و احادیث است به طوری که فقها برای رسیدن به درجه اجتهاد باید تمامی این موارد را به خوبی فراگیرند، اظهارداشت: حضرت امام خمینی(ره) در این زمینه نیز فقهی توانا بود.

وی یادآور شد: امام راحل فهم بسیار بالایی در حوزه های علوم اجتماعی، سیاست، فرهنگ و تعامل در جهان اسلام داشت و بر همین اساس قانون اساسی ایران را بر مبنای و ولایت فقیه تدوین کرد.

شهریاری ابراز کرد: کتاب قانون اساسی ایران مبتنی بر اصل ولایت فقیه یک اثر بینظیر در جهان است که نشان از عمق نگاه امام خمینی(ره) به جامعه و مسایل اجتماعی دارد.

وی در بخش دیگر سخنان خود امام خمینی(ره) را عارف بزرگی عنوان کرد و گفت: ایشان در عرفان عملی به درجه ای رسیده بودند که به مبداء هستی اتصال پیدا کرده بودند از همین جهت به معنای واقعی کلمه از هیچ قدرتی ترسی نداشتند،

شهریاری ادامه داد: اتصال حضرت امام خمینی(ره) به مبداء هستی به گونه ای در چهره ایشان متبلور بود که هر کسی از نزدیک ایشان را میدید ناخودآگاه متاثر و گریان می شد.

وی با بیان اینکه دل امام راحل تخلیه و جای آن را خدا پر کرده بود، اظهار داشت: گوش، زبان، چشم و  کل وجود امام خمینی(ره) خدایی شده بود و همین ویژگی تمامی مستکبران را ترسان و مومنان را گریان می کرد.

شهریاری خاطر نشان کرد: عرفان و شخصیت امام راحل به خاطر ویژگی های منحصر به فرد ایشان چنان تاثیر عمیقی و دگرگونی روی جوانان می گذاشت که تمامی رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی بدون اغراق بخاطر ایشان به جبهه های حق علیه باطل رفتند.

به گزارش ایرنا، میهمانان و شخصیت برجسته خارجی شرکت کننده در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی شامگاه امروز (چهارشنبه) با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به مقام شامخ بنیانگذار انقلاب اسلامی ادای احترام کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha