عملیات ساخت دومین نیروگاه خورشیدی در سیستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان- ایرنا- عملیات ساخت دومین نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۱۰ مگاوات در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در شهرستان گوهرگوه سیستان و بلوچستان آغاز شد.

به گزارش ایرنا استاندار سیستان و بلوچستان عصر چهارشنبه در آیین آغاز عملیات ساخت دومین نیروگاه خورشیدی این استان با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته توسط شرکت برق منطقه‌ای در بحث تامین برق پایدار و مطمئن در منطقه اظهارداشت: استفاده از قابلیت و پتانسیل بالای تابش انرژی خورشیدی در ساخت طرح‌های نیروگاهی بسیار مهم و ضروری است.

حسین مدرس خیابانی افزود: توسعه و پیشرفت سیستان و بلوچستان و صنعت در ارتباط مستقیم با تامین برق پایدار است که تحقق این امر در راستای ساخت و بهره‌برداری از طرح‌های صنعت برق در استان بوده و امید می‌رود با تلاش همه مسوولان و مجریان طرح شاهد بهره‌برداری سریع‌تر این پروژه باشیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان نیز گفت: این نیروگاه با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی واعتباری بیش از ۱۰ میلیون دلار توسط شرکت تابان فراز صفه در منطقه گوهرکوه شهرستان خاش ساخته خواهد شد و طبق برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مشخص شده شرکت سرمایه‌گذار تا پایان سال ۱۴۰۱ در خصوص تکمیل و بهره‌برداری کامل نیروگاه اقدام خواهد کرد.
علیرضا پرنده مطلق افزود: با توجه به پتانسیل بالای تابش خورشید در منطقه گوهرکوه انتظار می‌رود این نیروگاه برق مصرفی بیش از هشت هزارو ۵۰۰ خانوار را تامین کند و با بهره‌برداری از این نیروگاه گامی مؤثر در جهت افزایش سهم تولید برق از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر و همچنین کاهش آلودگی زیست محیطی برداشته خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت ساخت این نیروگاه در منطقه از مشارکت و همکاری مردم در اجرای این پروژه تقدیر و تشکر و بر لزوم مشارکت و همکاری مردم در کنار حمایت‌های دولت تاکید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha