بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی برای همکاری‌ با عراق اعلام آمادگی کرد

مشهد- ایرنا- رییس بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: سیاست‌ این بنیاد مشارکت در فعالیت‌های پژوهشی با سایر مراکز علمی و تبادل پژوهشگر است و این بنیاد با توجه به داشتن ظرفیت‌ مناسب، آمادگی لازم برای همکاری‌ با پژوهشگران مراکز علمی و پژوهشی کشور عراق را دارد.

احد فرامز قراملکی روز چهارشنبه در جریان بازدید رییس دفتر نخست وزیر عراق از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس، افزود: برگزاری نشست‌ها و همایش‌های علمی مشترک با محوریت اربعین، جایگاه عتبات مقدس در تمدن اسلامی و غیره نیز می‌تواند از دیگر همکاری‌های مشترک میان ما و کشور عراق باشد.

وی با بیان اینکه این مرکز علمی و پژوهشی ۳۶ سال است که تأسیس شده و یکی از مراکز مؤثر در نشر معارف اسلامی است، ادامه داد: این مرکز قلب علمی آستان قدس رضوی است و در این مجموعه تمام فعالیت‌ها باید بر اساس پژوهش، تحقیق و مطالعه صورت گیرد.

رییس بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با بیان اینکه کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی از بزرگ‌ترین مخازن مخطوطات در جهان اسلام است، گفت: بخشی از فعالیت‌های این مرکز به احیای آثار اندیشمندان گذشته و مخطوطات اختصاص یافته است که از جمله آن می‌توان به تصحیح آثار "سیدمرتضی" اشاره کرد.

وی افزود: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی این آمادگی را دارد تا کارهای علمی و پژوهشی سادات در کشور عراق را نیز بر عهده بگیرد.

قراملکی یکی دیگر از محورهای فعالیت این مرکز را حضور فعال در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب ذکر کرد و ادامه داد: به زودی نمایشگاهی از محصولات و آثار مکتوب مجموعه‌های مختلف آستان قدس رضوی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب نجف اشرف عرضه خواهد شد و در این میان بنیاد پژوهش‌های اسلامی نیز با ۱۶۰ عنوان اثر در این نمایشگاه حضور فعالی خواهد داشت.

وی گفت: در این نمایشگاه که از ۲۸ مهرماه تا هشت آبانماه امسال در عراق برگزار خواهد شد، مؤسسات آستان قدس رضوی آثار و محصولات خود را در معرض دید عموم قرار می‌دهند.

رییس بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به آثار منتشر شده این مرکز از ابتدای تأسیس تاکنون اشاره کرد و گفت: تاکنون چهار هزار و ۲۰۰ کتاب در موضوعاتی همچون قرآن و حدیث، فقه و اصول، فرهنگ و سیره رضوی، اقتصاد، مفاخر و سادات، تاریخ و سرگذشت نامه‌های معصومین منتشر شده و در اختیار جامعه هدف قرار گرفته است.

دکتر نوفل ابوالشون؛ رییس دفتر نخست وزیر عراق از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی بازدید کرد و با فعالیت‌های علمی این مجموعه آشنا شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha