آزمایشگاه استاندارد تولیدکنندگان مورد حمایت قرار می‌گیرد

سنندج- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد گفت: باتوجه به نیاز شهرستان‌ها به آزمایشگاه استاندارد برای تولید محصولات داخلی، تولید کنندگانی که آزمایشگاه استاندارد ایجاد کنند مورد حمایت قرار می گیرند.

به گزارش ایرنا، غلامرضا شریعتی عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از بازارچه سیرانبند بانه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باتوجه به نیازی که داریم اگر در بانه زمین به ما اختصاص داده شود دفتر استاندارد متناسب با ظرفیت تجاری راه اندازی می شود و بخش آزمایشگاهی هم به کمک بخش خصوصی حمایت و راه اندازی می شود.

وی اضافه کرد: در بازدیدهای دوره ای از استان ها عملکرد آنها ارزیابی می شود و مشکلات و مسائل  صنعت گران و بازرگانان در رابطه با استاندارد نیز بررسی می شود.

شریعتی گفت: یکی از مهمترین نیازهای بازارچه سیرانبند بانه راه اندازی دفتر استاندارد است که با انجام مطالعات جامع بازارچه سیرانبند دفتر اداره استاندارد در بانه راه اندازی می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت تولیدکنندگان لامپ های کم مصرف اظهار داشت: تولید کنندگان بانه از واردات لامپ های کم مصرف گلایه مند هستند چراکه تولید این محصول در داخل نیاز کشور را تامین می کند واردات بی رویه این لامپ ها باعث ضربه به تولیدات داخلی می شود.

رییس سازمان ملی استاندارد کشور اضافه کرد: بنابر خواست تولیدکنندگان بانه این موضوع از طریق وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسوولان مربوطه پیگیری می شود.

وی گفت: در صورتی که لامپ های کم مصرف وارداتی کیفت مناسبی نداشته باشند از واردات این محصول به داخل کشور جلوگیری می شود.

غلامرضا شریعتی و هیات همراه عصر چهارشنبه از بازارچه سیرانبند بانه و سوله و انبار این بازارچه و دفتر استاندارد بانه بازدید کرد.

بازدید از مرز باشماق مریوان، اداره استاندارد سقز و جلسه با همکاران و بازدید از اداره‌کل استاندارد استان از جمله برنامه‌های سفر رییس سازمان ملی استاندارد به کردستان است.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha