مقدمات راه‌اندازی  اورژانس هوایی در آبادان فراهم شد

آبادان - ایرنا - رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: مقدمات راه‌اندازی اورژانس هوایی با همکاری فرودگاه آیت الله جمی آبادان فراهم شده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آبادان سیدنادر نقیبی روز چهارشنبه در جریان بازدید از محل پیشنهادی ساخت هلی‌پد و محل جانمایی پایگاه اورژانس هوایی آبادان در فرودگاه این شهرستان اظهار داشت: اورژانس هوایی نقش بسیار موثر و مهمی در نجات جان بیماران به خصوص بیمارانی که در روستاهای با مسافت زیاد و صعب العبور زندگی می‌کنند دارد و با استفاده از این امکان می‌توان جان بسیاری از بیمارانی که به دلیل مشکلات جاده‌ای و اتلاف وقت از دست می‌رود را نجات داد.

وی خدمات پزشکی اورژانس هوایی در مدیریت زمان در حوادث و انتقال مصدومان به مراکز درمانی را مهم بیان کرد و گفت:در مواردی که فاصله بین محل حادثه و مراکز درمانی زیاد است و یا اینکه زمان نقش کلیدی در درمان بیمار دارد، انتقال هوایی بیماران به مراکز درمانی بهترین راه نجات جان آنها است.

نقیبی بیان داشت: آمبولانس هوایی در مقایسه با نوع زمینی شعاع عملیاتی گسترده‌تری دارد و می‌تواند در زمان بسیار کوتاهی دارو، تجهیزات و کادر پزشکی را به نقاط دور دست و صعب‌العبور اعزام کند یا بیماران را به مراکز درمانی مجهز انتقال دهد که باید به این موضوع به دید فرصت نگاه شود.

وی افزود: انتقال مادران باردار پرخطر، رساندن اعضای پیوندی، انتقال بیماران کد ۲۴۷ سکته قلبی و کد ۷۲۴ سکته مغزی و سوختگی به وسیله بالگرد اورژانس ۱۱۵بخشی از خدمات‌ اورژانس هوایی هستند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان ادامه داد: با پیگیری‌ صورت گرفته مجوز راه‌اندازی اورژانس هوایی در آبادان از سازمان اورژانس کشور اخذ شده و با همکاری فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان راه‌اندازی می‌شود.

با راه اندازی اورژانس هوایی در منطقه جنوب غرب خوزستان امکان ارایه خدمات اورژانس هوایی به ساکنان شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی آبادان فراهم می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha