رئیس بنیاد شهید در مجلس ارتقای خدمات معیشتی ایثارگران را پیگیری کرد

تهران - ایرنا- سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست با کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به موضوعات ارتقای خدمات معیشتی به ایثارگران، تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در دستگاه‌ها و بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۱۴۰۱ پرداخت.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار وشهادت ایرنا از «ایثار»، مجید انصاری با بیان اینکه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس گزارشی از برنامه‌ها و اهداف خود را ارائه کرد افزود: معاون رییس جمهور در این نشست به بیان مشکلات و تنگناهایی که در روند ارائه خدمات به جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود دارد پرداخت و همچنین به اقدامات حمایتی که مجلس شورای اسلامی باید در این مسیر انجام دهد نیز اشاره کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس بیان داشت: نماینده دیوان محاسبات از دیگر مهمانان حاضر در این نشست بود که در راستای تکلیفی که در جلسات قبلی کمیسیون برای دستگاه‌های نظارتی اعم از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و کمیسیون اصل ۹۰ تعیین شده بود تا نسبت به شناسایی دستگاه‌هایی که در جهت اجرای بند «د» تبصره ۲۰ قانون بودجه ۱۴۰۰ به تکالیف خود عمل نکرده‌اند ورود پیدا کند.

نماینده مردم ممسنی با اشاره به گزارش ارائه‌شده از سوی نماینده دیوان محاسبات تصریح کرد: این گزارش نشان می‌دهد هنوز موانعی پیش روی اجرای این قانون وجود دارد و دستگاه‌ها نیز عزم جدی برای انجام تکالیف خود ندارند، بنابراین به نظر می‌رسد نظارت دقیق‌تر در این زمینه نیاز است تا آن‌ها ملزم به انجام تکالیف قانونی خود در این رابطه شوند. همچنین باید سازوکارهایی را برای تحقق این امر در نظر گرفت چراکه استنکاف از اجرای این قانون تخلف اداری محسوب شده و از نظر قضایی قابل پیگیری است.

گفتنی است دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست به بیان مسائلی در خصوص ارتقای خدمات معیشتی به ایثارگران، تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در دستگاه‌ها و بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۱۴۰۱ پرداخت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha