خدمت‌رسانی به مسلمین جهان را وظیفه خود می‌دانیم

تهران - ایرنا - رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با قائم مقام وزیر اوقاف و امور دینی عمان گفت: ما پیشرفت‌های علمی را طبق نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی برای کل مسلمانان می‌دانیم و وظیفه خودمان می‌دانیم تا به کل عالم اسلام و مسلمین جهان خدمت‌رسانی کنیم.

به گزارش ایرنا از سازمان اوقاف و امور خیریه، قائم مقام وزیر اوقاف و امور دینی عمان امروز (۲۸ مهر) پس از دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی با حضور در نمایشگاه «دستاوردهای نهاد وقف» از تمامی غرفه‌های این نمایشگاه و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت شده از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه، بازدید کرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با قائم مقام وزیر اوقاف و امور دینی عمان با بیان اینکه از هر نوع ارتباط بین سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری ایران و وزارت اوقاف و امور دینی عمان استقبال می‌کنیم، اظهار کرد: ما پیشرفت‌های علمی را طبق نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی برای کل مسلمانان می‌دانیم و وظیفه خودمان می‌دانیم تا به کل عالم اسلام و مسلمین جهان خدمت‌رسانی کنیم.

خدمت‌رسانی به مسلمین جهان را وظیفه خود می‌دانیم

وی با اشاره به وجود قانون مدون برای اوقاف در ایران، تصریح کرد: ما در سازمان اوقاف و امور خیریه مرکز اسنادی داریم که در آنجا تمام اسناد وقفی را حفظ کرده‌ایم و سندهای تاریخی را در آنجا ترمیم می‌کنیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: اوایل انقلاب اسلامی یک بخشی را به سازمان اوقاف واگذار شد و آن بخش فعالیت‌های مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بود؛ ما در کشورمان استان به استان مسابقه برگزار می‌کنیم و پس از مسابقات ملی، نفرات که انتخاب شدند در مسابقات بین‌المللی شرکت می‌کنند؛ در دوره مسابقات بین‌المللی اخیر با وجود شیوع ویروس کرونا، به‌صورت مجازی مسابقات را با حضور نمایندگانی از ۶۷ کشور جهان برگزار کردیم.

قائم مقام وزیر اوقاف و امور دینی عمان نیز خواستار انتقال تجربیات سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران و وزارت اوقاف و امور دینی عمان شد.

همایش ملی یاوران وقف و نمایشگاه وقف سازمان اوقاف و امور خیریه روز چهارشنبه ۲۱ مهر با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی نماینده ولی فقیه و ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه گشایش یافت. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha