۲۴ کیلومتر از محور رازی - خوی بهسازی شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه‌ و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: برای اجرای طرح قطعه دوم محور خوی- قطور- رازی به طول ۲۴ کیلومتر یک هزار و ۴٠٠ میلیارد ریال اعتبار هزینه و این قطعه بهسازی شد.

سید محسن حمزه‌لو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بهسازی و تعریض محور خوی-قطور-رازی در چهار قطعه تقسیم‌بندی و عملیات اجرایی قطعه دوم محور خوی - قطور- رازی به طول ۲۴ کیلومتر بهسازی شده است.

وی ادامه داد: تکمیل این پروژه‌ در افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و دستیابی به توسعه پایدار در پایانه مرزی رازی اثربخش است. 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اضافه کرد: تکمیل راه اصلی خوی - قطور - رازی تسهیل‌کننده ارتباط انشعابی کریدور ترانزیتی شماره ۱۰ به شاخه اتصالی بسیار مهم منتهی به مرز ترکیه است.

حمزه لو تاکید کرد: با تکمیل این بزرگراه تردد مابین استان‌های شمال‌غرب کشور با مرز رازی در شهرستان خوی تسهیل می‌شود.

وی بیان کرد: با اجرای طرح تعریض این جاده، چهار باند رفت‌ و برگشت در این مسیر ایجاد شده و علاوه بر افزایش ایمنی، ترافیک جاده‌ای نیز تسهیل و از وقوع حوادث ناگوار رانندگی پیشگیری می‌شود.

وی اظهار داشت: استانداردسازی مسیر دسترسی به پایانه مرزی بازرگان، توسعه شبکه حمل‌ونقل جاده‌ای و تامین زیرساخت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی در شمال‌غرب کشور از جمله مزیت‌های اجرای این طرح است.

مرز زمینی و ریلی رازی خوی در تردد مسافر بین ایران و ترکیه و جذب گردشگران خارجی نقش بسزایی دارد و سومین مرز رسمی ایران با ترکیه در آذربایجان‌غربی است.

گمرک مرزی رازی در فاصله ۷۵ کیلومتری غرب شهر خوی و در مرز ایران با کشور ترکیه قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha