استاندار سمنان: آب و برق واحدهای تولیدی، بدون مجوزهای لازم قطع نشود

شاهرود- ایرنا- استاندار سمنان گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان در حوزه آب، برق و گاز بدون هماهنگی با فرمانداران اجازه قطع خدمات به واحدهای صنعتی استان را ندارند.

به گزارش ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی روز چهارشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با حضور علی رسولیان  مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در شاهرود، اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما، با مدیریت مناسب از قطع شدن گاز واحدهای تولیدی و صنعتی استان سمنان جلوگیری شود تا خسارتی به صنایع وارد نشود.

وی افزود: در استان سمنان بیش از ۱۹ شهرک و نواحی صنعتی وجود دارد که حدود ۱۲۰۰ واحد صنعتی در داخل شهرک ها و ۵۰۰ واحد در خارج از شهرک های صنعتی در حال فعالیت هستند.

استاندار سمنان بر لزوم وجود همت و مدیریت جهادی در بین مدیران استان تأکید کرد وگفت: در حوزه واحدهای صنعتی بررسی شود کدام واحدها در مسیر تعطیلی قرار گرفته اند تا با حل مشکلات از تعطیلی آن ها جلوگیری شود.

‍ هاشمی با بیان اینکه واحدهایی که به هر علتی تعطیل شدند، باید احیا شوند، افزود: ۵۶ درصد واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان با ۱۰۰ درصد ظرفیت و بقیه با ظرفیت کمتری فعالیت می کنند.

وی بر ضرورت حفظ وضعیت موجود تأکید کرد و گفت: توسعه شهرک صنعتی مطلوب است اما اگر در شهرکها و نواحی موجود واحدهای تعطیل وجود دارد باید ابتدا آن ها را احیا و راه اندازی کرد و سپس به دنبال سرمایه گذاری جدید رفت.

آب اصلی ترین نیاز صنعت شاهرود است

فرماندار شاهرود نیز در این نشست بخش صنعت این شهرستان را نیازمند حمایت ویژه دانست و گفت: اساسی ترین شاخصه در توسعه صنعت موضوع آب است که تأمین آن با مشکل رو به رو است.

ابوطالب جلالی وجود معادن را فرصت عالی برای شهرستان شاهرود برشمرد و افزود: تا زمانی که خام فروشی در حوزه معادن وجود دارد، ارزش افزوده و اشتغالزایی برای شاهرود حاصل نمی شود.

وی بیان کرد: جلوگیری از خام‌فروشی با انتقال فناوری و صنایع جانبی راهگشا و سبب اشتغالزایی‌ می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت استان سمنان نیز در این نشست با تأکید بر ضرورت توسعه متوازن صنعتی استان گفت: جایگاه شاهرود متناسب با آنچه که باید باشد، نیست که رسیدگی به این موضوع علاوه بر سیاستگذاری استانی، نیازمند توجه ویژه از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور است.

علی‌تشنه‌دل افزود: نیاز است اگر امتیاز خاصی به متقاضیان سرمایه گذاری تعلق می گیرد، این منطقه در اولویت باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha