رییس دانشگاه اهل بیت:‌ بین مجریان نظم و دانشگاه‌ها باید ارتباط باشد

تهران-ایرنا- رییس دانشگاه بین‌المللی اهل‌بیت(ع)گفت: بین مجریان نظم و دانشگاه‌ها باید ارتباط برقرار باشد هرجا محققان به صورت مجزا و مجریان نظم هم مجزا کار کرده‌اند جامعه دچار گسست شده و هرگاه همکاری این دو نهاد پررنگ بوده جامعه به سوی آرامش پیش رفته است.

سعید جازاری امروز چهارشنبه در جلسه انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه بین المللی اهل بیت  و پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السلام می تواند در ۳ موضوع همکاری‌های مشترک داشته باشد اول اینکه می‌تواند عامل انتقال تجربیات موفق پلیس به مخاطبان و جوامع بین المللی باشد. ما به عنوان یک عضو کوچک ولی موثر می‌توانیم این حلقه ی وصل را ایجاد کنیم.

وی ادامه داد:‌ از سوی دیگر می‌توانیم از دانشجویان و اساتید و محققان خارجی در بحث‌های رفتارشناسی اجتماعی، ارتباطی و … استفاده کنیم و دانشگاه اهل بیت (ع) واسطه‌ای برای ایجاد این ارتباط باشد.

به گفته رییس دانشگاه اهل بیت ، آخرین موضوع این همکاری  نیز می تواند تاسیس رشته های دانشگاهی جدید مورد نیاز با همکاری پلیس، باشد.

وی افزود: رشته‌های جدید دانشگاهی با توجه به شرایط زندگی معاصر و جامعه مدرن از دیگر اقداماتی است که این دانشگاه می‌تواند انجام دهد.

جازاری با برشماری نمونه‌های مختلف روابط دانشگاه‌ها با چنین مراکزی در کشورهای پیشرفته افزود: دانشگاه بین اللمللی اهل‌بیت(ع) میتواند با الگو برداری از نمونه‌های موجود این همکاری را به انجام رساند.

رییس دانشگاه اهل بیت با اشاره به بحث نظم در قرآن مجید افزود: قرآن، جامعه را مسئول خوشبختی یا بدختی فرد معرفی می‌کند و به جامعه هویت می‌بخشد. اگر جامعه خوشبخت است پس افراد خوشبخت آن را ساخته اند و اگر جامعه ای بدبخت است مردم، آن را به ورطه بدبختی کشانده است.

وی اضافه کرد: بحث نظم و انتظام رفتاری در قرآن در سه شاخه و در ۸۰۰ بند اشاره شده است فرد، جامعه و خانواده. همچنین در انجیل و تورات نیز اشاراتی به این موضوع شده است ولی فرق ادبیات قرانی در مقایسه با انجیل و تورات در آن است که .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بین المللی اهل بیت در جلسه امضای تفاهم نامه سردار محمد حسین حمیدی رییس پلیس راهنمایی تهران بزرگ گفت: برای بهره برداری همه جانبه نیروی انتظامی از ظرفیت های کشور به ویژه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و آموزشی وبه منظور پشتیبانی علمی از ماموریت های متعدد رده‌های ستادی و صف و ایجاد محیطی مطلوب برای ارتقاء دانش عمومی و تخصصی کارکنان و افزایش امنیت اجتماعی و انضباط ترافیکی در جامعه، پلیس اقدام به انعقاد تفاهم نامه‌هایی با مراکز علمی و دانشگاهی نموده تا بتواند از پتانسیل آنها استفاده نماید.

وی  ادامه داد: مردم در قالب عابر پیاده، موتور سوار و یا راننده همواره با مامورین پلیس در ارتباط هستند بنابراین پلیس راهور بیشترین ارتباط را در درون جامعه با مردم دارد لذا پلیس می‌تواند منبع غنی برای دانشگاه‌ها باشد چرا که پلیس تمام سطوح آسیب در جامعه را لمس کرده است.

سردار حمیدی خاطرنشان کرد: پلیس وظیفه دارد تا این موضوعات را به دانشگاهیان اطلاع دهد. بنابراین ما تفاهم نامه‌های متعددی را در موضوعات مختلف با دانشگاه‌ها منعقد کرده‌ایم ولی تا به امروز تمامی تفاهم نامه‌های پلیس در دانشگاه‌های داخلی بوده است و امروز ما یک تفاهم نامه با دانشگاه بین المللی را تجربه می‌کنیم.

وی بااشاره به این موضوع که دانشجویان خارجی در داخل ایران می‌توانند سفیران ما در کشورهای دیگر باشند گفت: معمولا دانشجویان خارجی که ایران را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند از نظر فکری به مردم ما شباهت دارند بنابراین آشنایی آنها با پتانسیل های ما باعث می‌شود تا بتوانند مبلغان نظام مدیریتی کشور ایران در سایر کشورهای جهان شوند.

 رئیس پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: امیدوارم مجموعه این تفاهم نامه‌ها عمق بیشتری پیدا کند و تبدیل به کارگاه های تخصصی شود تا در نهایت دوستی و تعاملی بین نظام اجرا و نظام علمی و دانشگاهی به وجود آید.

تفاهم نامه بین دانشگاه بین‌المللی اهل‌بیت علیهم السلام و پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با هدف همکاری‌های علمی، پژوهشی، توسعه و گسترش مدیریت دانش، اجرای پروژه های تحقیقاتی- کاربردی و مطالعات تطبیقی، تدوین و تالیف اسناد و مدارک علمی، برگزاری همایش‌ها و سمینارهای علمی و …. امروز در مقر پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ امضاء شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha