«آپارات» به ۲ جشنواره آمریکایی می‌رود

تهران- ایرنا- فیلم کوتاه «آپارات» به نویسندگی و کارگردانی حسن نجم‌آبادی به ۲ جشنواره آمریکایی راه پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم کوتاه آپارات به نویسندگی و کارگردانی حسن نجم آبادی در ادامه حضورهای بین المللی خود به سی امین جشنواره Kids First و یازدهمین جشنواره آرلینگتون آمریکا راه یافت.

جشنواره Kids First که یکی از جشنواره‌های کودک در جهان است مختص رقابت گذاشتن فیلم‌های کودکان یا فیلم‌هایی درباره کودکان است. این جشنواره فیلم‌های منتخب خود را در ۵۰ مکان منتخب از جمله انجمن‌های سینمایی، موزه‌ها، سینماهای زیرمجموعه جشنواره و … به انتخاب برنامه ریزان جشنواره، به مدت ۲ سال به نمایش می‌گذارد که فیلمسازان منتخب پس از ۶ ماه می‌توانند درخواست توقف نمایش فیلم را بدهند. ضمن اینکه انتخاب برندگان در هر نمایش به صورت جداگانه انجام می‌گیرد.

سی امین دوره این جشنواره ۲۵ تا ۳۱ اکتبر برابر با ۳ تا ۹ آبان ماه در نیومکزیکو آمریکا برگزار می‌شود.

جشنواره آرلینگتون که توجه ویژه‌ای به بررسی زندگی مردم سراسر جهان از طریق فیلم مستقل دارد و تمرکزش بر فرهنگ‌های مختلف سراسر جهان است که در بین مخاطبان گسترش یابد. بسیاری از فیلم‌های منتخب جشنواره آرلینگتون در سال‌های اخیر، نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌اند.

یازدهمین جشنواره آرلینگتون ۴ تا ۱۴ نوامبر برابر با ۱۳ آبان تا ۱۳ آبان ماه در ماساچوست آمریکا برگزار می‌شود.

آپارات داستان ۶ پسر نوجوان است که در یک روستای دور افتاده تصمیم می‌گیرند برای اجاره یک آپارات ۸ میلیمتری از یک دوره گرد در آغل‌های روستا کارگری کنند تا پول مورد نیاز خود را برای اجاره آپارات مهیا کنند.

در این فیلم کوتاه مهدی قلی زاده، ابراهیم نجم آبادی، عماد محبی، ابوالفضل نجم آبادی، امیر نجم آبادی، امیر محمد نجم آبادی، محمدرضا نجم آبادی، زری نجم آبادی و مهدی رضایی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha